Strona główna Top 14. emerytura – wsparcie dla seniorów będzie wypłacane co roku

14. emerytura – wsparcie dla seniorów będzie wypłacane co roku

0

W naszych działaniach kierujemy się solidarnością międzypokoleniową. Seniorzy, w sposób szczególny, mogą liczyć na wsparcie rządu. Dbamy o to, aby jesień ich życia, po latach pracy, była godna. W kwietniu do seniorów trafiła 13. emerytura. Osoby starsze mogą również skorzystać z takich programów rządowych, jak m.in. Senior+ czy Leki75+. Dziś Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który ma wprowadzić 14. emeryturę jako świadczenie wypłacane co roku- podał Rząd.

Pierwszy raz wypłacono 14. emeryturę w 2021 r. W 2022 r. ponownie do emerytów i rencistów trafiło to świadczenie. Dziś przyjęto projekt ustawy dzięki, któremu czternastka będzie wypłacana co roku.

„Dzisiejsze przyjęcie tej ustawy, jest kolejnym ważnym kamieniem milowym na drodze do poprawy losu do godnego życia dla wszystkich naszych babć i dziadków” – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

W 2022 r. wprowadziliśmy także rozwiązanie, które pozwoliło emerytom i rencistom oszczędzić jeszcze więcej. Kwota 13. i 14. emerytury została zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych. Dodatkowe środki seniorzy mogą przeznaczyć na wycieczkę z wnukami, zakup roweru lub spełnienie innego marzenia- dodano.

Poprzedni artykułKonwencja PiS: Od nowego roku 800 zamiast 500+
Następny artykułWpadka komentatorów podczas meczu Igi Świątek. Canal+ przeprasza [video]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj