Strona główna Sport 79. Tour de Pologne wystartował!

79. Tour de Pologne wystartował!

0

Dwadzieścia trzy ekipy, osiemnaście z cyklu World Tour i pięć z dzikimi kartami, a w składzie każdej siedmiu kolarzy – tak będzie wyglądał peleton naszego narodowego wyścigu. Są wśród nich sprinterzy, górale czy specjaliści od ucieczek i wszyscy mają marzenie, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Podczas uroczystej prezentacji na kieleckim rynku wielu z nich odpowiadało na pytania dziennikarzy. Ci z reprezentacji Polski, którzy na co dzień nie mają okazji walczyć w wyścigach rangi World Tour, zapowiadają aktywną jazdę i walkę z całych sił, bo to dla nich doskonała okazja, aby pokazać się przed całym kolarskim światem. Są też Polacy, którzy ścigają się już w najlepszych ekipach świata. 

– Każdy ma marzenia, każdy chce się pokazać, a my dajemy taką szansę – mówił Czesław Lang. W Kielcach kolarze przekonali się, że mogą liczyć na gorący doping polskich kibiców.

Etap zakończy się w centrum Lublina i ma długość 218.8 kilometrów z około 1,500 metrów przewyższenia. Koniec etapu w centrum Lublina, jednak przed tym na zawodników czeka ostatni podjazd, który wyłoni zwycięzcę pierwszego etapu.
Kadzielnia Kielce Ten piękny rezerwat przyrody położony jest około 2 km od centrum Kielc. Zajmuje on powierzchnię około 14 ha. Centralna część Kadzielni, Skałka Geologów objęta jest ochroną jako rezerwat przyrody nieożywionej. Pozostała część obszaru jest chroniona w ramach Kieleckiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Jest to miejsce o ciekawej historii, bogatych zasobach przyrody, a także raj, w którym można spędzić miło czas relaksując się podczas spaceru wśród skał, w otoczeniu urzekającej scenerii.


Szlak Podziemny w Lublinie  Wytyczony w 2006 r. szlak, rozpoczynający się w lochach Trybunału Koronnego w centrum Lublina, ma prawie 300 metrów długości i prowadzi przez połączone ze sobą piwnice XVI- i XVII-wiecznych kamienic. Znajdują się w nich makiety przedstawiające zmieniający się krajobraz miejski Lublina. Emocjonujący spacer po zabytkowych piwnicach staromiejskich, to podróż w czasie, pozwalającą odkryć przeszłość miasta.
Poprzedni artykułCzołgi K2, haubice K9 i samoloty FA-50 dla Wojska Polskiego
Następny artykuł79. Tou de Pologne. Dziś drugi etap wyścigu