Strona główna Sport Adrian Gula zwolniony z Wisły Kraków

Adrian Gula zwolniony z Wisły Kraków

0

Chciało go zatrudnić wiele klubów w Polsce. Wisła Kraków po tym jak wpadła w kryzys poinformowała, że uznany słowacki trener- Adrian Gula przestał być trenerem zespołu.

Komunikat Wisły Kraków:

Trener Adrián Guľa rozstaje się z Wisłą Kraków i nie będzie dłużej prowadził pierwszej drużyny krakowskiego klubu. Oznacza to, że misja słowackiego szkoleniowca pod Wawelem dobiegła końca.

Adrián Guľa pieczę nad drużyną ze stolicy Małopolski przejął 7 czerwca 2021 roku i już kilkanaście dni później rozpoczął z nią przygotowania do startu nowej edycji rozgrywek. Oficjalny debiut na ławce trenerskiej 13-krotnego mistrza Polski słowacki szkoleniowiec zanotował 26 lipca w spotkaniu inaugurującym ekstraklasowe zmagania w sezonie 2021/2022 przeciwko Zagłębiu Lubin, które zakończyło się zwycięstwem Wiślaków 3:0.

W kolejnych miesiącach piłkarze dowodzeni przez trenera Adriána Guľę ze zmiennym szczęściem poczynali sobie na boiskach PKO Bank Polski Ekstraklasy, gdzie nie brakowało trudnych momentów, ale i chwil radości. W pamięci kibiców z pewnością pozostaną prestiżowe zwycięstwa przy R22 z Legią Warszawa, z Cracovią oraz awans do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski. Łącznie trener Adrián Guľa poprowadził Wisłę w 21 spotkaniach na szczeblu PKO Bank Polski Ekstraklasy, notując 6 zwycięstw, 3 remisy oraz ponosząc 12 porażek. Ponadto w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski krakowianie 3-krotnie schodzili z boiska jako zwycięzcy.

Priorytetem dla klubu jest wdrożenie rozwiązania mającego pomóc w pierwszej kolejności utrzymać drużynę w Ekstraklasie i zapewnić dalszy udział w Pucharze Polski. Nazwisko nowego trenera, który podejmie się stojących przed nim zadań, zostanie podane w najbliższym czasie.

Właściciele, zarząd klubu oraz pracownicy serdecznie dziękują trenerowi Adriánowi Guľi za współpracę, zaangażowanie i profesjonalizm towarzyszący wykonywaniu codziennych obowiązków. Życzymy powodzenia w realizacji następnych projektów piłkarskich!

Poprzedni artykułLegia znów przegrywa. Boruc wyrzucony po chamskim zachowaniu [video]
Następny artykułMilik strzela przewrotką i daje zwycięstwo Marsylii [VIDEO]