Strona główna Top Aktor Piotr Z. usłyszał zarzut znieważenia rzecznik straży granicznej

Aktor Piotr Z. usłyszał zarzut znieważenia rzecznik straży granicznej

0

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wydała zarzut zniesławienia i znieważenia rzecznik prasowej Komendanta Głównego Straży Granicznej.

Piotr Z. znany polski aktor miał w mediach społecznościowych napisać, że por. Anna Michalska ma „twarz bestialskich, bandyckich standardów państwa PiS”.

Mężczyzna usłyszał zarzut zniesławienia i znieważenia rzecznik prasowej Komendanta Głównego Straży Granicznej – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

– Nie przyznał się do zarzucanego czynu i złożył krótkie wyjaśnienia – dodała prokurator.

Przypomnijmy, do ataków na straż graniczną i służby dochodziło na jesieni minionego roku, kiedy to ze strony Białorusi do Polski próbowały wedrzeć się grupy agresywnych imigrantów, wspieranych przez białoruskie służby.

W rozmowie z Plejadą Piotr Z. – Tam nie ma żadnego znieważenia, nie uważam, żebym popełnił jakieś wykroczenie. Powiedziałem, że pani rzecznik jest twarzą tej władzy, która prowadzi barbarzyńską politykę, a moje słowa nie odnosiły się do munduru, ale były moją opinią dotyczącą postawy tej pani wobec mediów i obywateli – tłumaczył aktor w rozmowie z portalem.

Poprzedni artykułCovid-19 będzie sezonową chorobą. NFZ informuje
Następny artykułBurza magnetyczna uderzy w Ziemię. Będą bóle głowy, zakłócenia telefonii