Strona główna Top Ambasador Ukrainy: „Rosja może zaatakować Polskę”

Ambasador Ukrainy: „Rosja może zaatakować Polskę”

0

Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca powiedział, że „Istnieją obawy, że Rosja może zaatakować Polskę. Polski rząd się do tego przygotowuje„. Podczas wywiadu dla Kanału24 ukraiński dyplomata stwierdził, że Polacy pomagają Ukrainie, a przede wszystkim Ukraińcom, którzy uciekają do Polski z ogarniętego wojną swojego kraju.

W czasie wywiadu Deszczyca stwierdził też, że Rosja tworzy fake newsy, siejąc dezinformację, mającą na celu ugodzenie w Polskę. Propagandowe treści dotyczące działań Rosjan dotyczącą tego, że Kreml chce zająć też zachodnią Ukrainę.

W wywiadzie ambasador przypomniał fakt podpisania przez Andrzeja Dudę, prezydenta RP, ustawy o obronności. Na jej mocy armia polska zostanie zwiększona.

Wydatki na poziomie 3 proc. PKB, dobrowolna zasadnicza służba wojskowa, nowy rodzaj służby wojskowej, zmiany w finansowaniu i system zachęt do służby, uelastycznienie awansów w wojsku – to niektóre z rozwiązań zawartych w ustawie o obronie ojczyzny

Deszczyca powiedział, że Polska rozumie, że lepiej jest pomóc Ukrainie i zapobiec zbliżaniu się wojsk rosyjskich do granic z Polską.

Poprzedni artykułW przyszłym tygodniu pożegnamy maseczki?
Następny artykułJuż ponad 2,1 mln uchodźców z Ukrainy w Polsce