Strona główna Sport Andretti i Cadillac łączą siły. Celem jest dołączenie do F1

Andretti i Cadillac łączą siły. Celem jest dołączenie do F1

0

Andretti Global ogłosili dziś współpracę z General Motors, która ma doprowadzić do stworzenia nowego zespołu F1. FIA pozytywnie zareagowała na tę wiadomość.

Kilka dni temu prezydent FIA Mohammed Ben Sulayem napisał na Twitterze, że poprosił organ zarządzający o zbadanie możliwości zwiększenia liczby zespołów Formuły 1. Niewiele później Andretti i General Motors poinformowali, że starają się wspólnie wejść do Formuły 1. Miałoby się to odbyć dzięki marce Cadillac.

Zespół ma nosić nazwę Andretti Cadillac. Jego fabryka znajdzie się w Stanach Zjednoczonych, jednak będzie posiadał również oddział w Wielkiej Brytanii. Amerykanie poinformowali również, że przynajmniej jeden z zawodników ich ekipy ma pochodzić właśnie z USA. Na ten moment nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie pojawiliby się w F1, a dodatkowo do wykonania jest szereg formalności.

Wstępne poparcie tej inicjatywy wykazał sam Ben Sulayem. – Dzisiejsze wieści ze Stanów Zjednoczonych są kolejnym potwierdzeniem popularności i wzrostu Formuły 1 pod nadzorem FIA. Szczególnie zadowalające jest zainteresowanie dwóch tak kultowych marek jak General Motors Cadillac oraz Andretti Global – napisał na swoim Twitterze.

Poprzedni artykułŚwiat żegna Benedykta XVI [foto, video]
Następny artykułOrszak Trzech Króli – historia i znaczenie