Strona główna Wiadomości Andrzej Duda powołał nowych ministrów w rządzie Zjednoczonej Prawicy

Andrzej Duda powołał nowych ministrów w rządzie Zjednoczonej Prawicy

0
Nowy rząd- fort. źr. KPRM/Twitter

We wtorek doszło do rekonstrukcji rządu. Zapowiadane od jakiegoś czasu zmiany w rządzie weszły w życie.

Powstanie Ministerstwa Sportu i nowi ministrowie resortów rolnictwa, funduszy i polityki regionalnej, klimatu oraz rozwoju, to zmiany w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego. Na wniosek szefa rządu prezydent Andrzej Duda powołał nowych członków Rady Ministrów. Zmiany te stanowią odpowiedź na nowe wyzwania, które stoją przed polskim rządem. Pozwolą one na realizację kolejnych ambitnych zadań.

Zmiany w resortach rolnictwa oraz funduszy i polityki regionalnej

Problemy rolnictwa i obszarów, na których mieszka i żyje ok. 40 proc. obywateli, to jedno z kluczowych wyzwań rządu. W związku z nimi stanowisko ministra rolnictwa i rozwoju wsi powierzone zostało Henrykowi Kowalczykowi. To ważny obszar, dlatego nowo powołany szef resortu rolnictwa obejmie również funkcję wicepremiera. 
W wyniku zmian dokonanych na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego, dotychczasowy minister rolnictwa i rozwoju wsi, Grzegorz Puda, został powołany na szefa Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. 


Ministerstwo Sportu 

Wyodrębnienie resortu sportu z dotychczasowego Ministerstwa Kultury i Sportu to jedyna strukturalna zmiana w rządzie Premiera Mateusza Morawieckiego. Pracami Ministerstwa Sportu kierować będzie minister Kamil Bortniczuk, a jego prace wesprze wiceminister Łukasz Mejza.
Ministerstwo Sportu będzie kontynuowało wszelkie dotychczasowe zobowiązania Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wobec podmiotów zewnętrznych, w szczególności dotyczące przygotowań do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. 


Zmiany w resortach rozwoju i klimatu

W wyniku zmian w składzie rządu pracami Ministerstwa Klimatu i Środowiska pokieruje Anna Moskwa. Zastąpi ona dotychczasowego szefa tego resortu, Michała Kurtykę. Nowym ministrem w resorcie rozwoju i technologii został natomiast Piotr Nowak.

Poprzedni artykułMatty Cash otrzymał obywatelstwo i udzielił wywiadu polski mediom [video]
Następny artykułMarsz Niepodległości 2021 przejdzie przez stolicę?