Strona główna Sport Antonio Giovinazzi i Mick Schumacher kierowcami rezerwowymi Ferrari

Antonio Giovinazzi i Mick Schumacher kierowcami rezerwowymi Ferrari

0

Utytułowany zespół z Maranello przedstawił skład kierowców w przyszłym sezonie Formuły 1. Podstawowymi zawodnikami włoskiej stajni dalej będą Charles Leclerc i Carlos Sainz.

Ferrari odsłania karty na sezon 2022. Do Charlesa Leclerca i Carlosa Sainza jako kierowcy rezerwowi dołączą Antonio Giovinazzi i Mick Schumacher. Zatrudnienie Włocha nie jest wielkim zaskoczeniem wśród obserwatorów F1. 28-latkowi po tym sezonie kończy się kontrakt z ekipą Alfa Romeo, którego nie postanowiono przedłużyć. Co więcej, Antonio wywodzi się z akademii talentów Ferrari, więc jego angaż we włoskim zespole był przesądzony.

Dużym zaskoczeniem może być natomiast zakontraktowanie Micka Schumachera. który dalej jest zawodnikiem Haasa. Niemiec jest synem 7-krotnego mistrza świata, Michaela Schumachera, co przyciąga uwagę wielu ludzi. Syn legendy w wybrane weekendy wyścigowe będzie pełnił rolę kierowcy rezerwowego Ferrari, natomiast w przypadku niedyspozycji jednego z podstawowych zawodników będzie miał okazję wsiąść za kółkiem włoskiego bolidu.

Decyzja o zakontraktowaniu Schumachera ma być również podyktowana faktem, że Antonio Giovinazzi na co dzień będzie rywalizował w Formule E i nie będzie do dyspozycji ekipy z Maranello w każdy weekend Formuły 1.

Oprócz wspomnianej dwójki, rolę kierowcy testowego obejmie Robert Szwarcman. Jego głównym zadaniem będzie praca z symulatorem. 22-letni Rosjanin ostatnio ścigał się w zespole Prema Racing, w którym zajął 2. miejsce w minionym sezonie Formuły 2. Jego angaż również nie powinien dziwić, ponieważ jest członkiem akademii Ferrari.

Poprzedni artykułBędzie zerowy VAT na żywność? Jest decyzja KE
Następny artykułNajładniejsze gole 2021 roku w PKO Ekstraklasie [VIDEO]