Strona główna Sport Arkadiusz Milik nie pojedzie na Euro. Sousa nie powoła zmiennika

Arkadiusz Milik nie pojedzie na Euro. Sousa nie powoła zmiennika

0

Jak poinformował serwis Łączy nas Piłka- Arkadiusz Milik nie zagra w finałach mistrzostwach Europy. Uraz, z którym 27-letni napastnik przyjechał na zgrupowanie reprezentacji Polski do Opalenicy, wyeliminował zawodnika z turnieju.

Milik kontuzji lewego kolana doznał w końcówce meczu ostatniej kolejki ligi francuskiej. Sztab medyczny reprezentacji Polski od początku przyjazdu Milika do Opalenicy wiedział, że uraz rozpoznany u zawodnika bezpośrednio po przyjeździe na zgrupowanie sam w sobie nie jest poważny, ale bolesny i może nie zostać wyleczony przed początkiem turnieju. Przez dwa tygodnie Milik przechodził liczne zabiegi według ściśle ustalonego planu, mające pozwolić powrócić do pełnego obciążenia treningowego.

Jak podaje portal Łączy nas piłka dzisiejszy trening przesądził, że napastnik Olympique de Marseille nie zagra w tegorocznym Euro:

Objawy, które odczuwał podczas zajęć, oraz dodatkowe badania przeprowadzone po nich potwierdziły, że uraz nadal nie pozwala piłkarzowi w pełni trenować ani rozgrywać meczów. Ostatecznie po konsultacji z selekcjonerem Paulo Sousą, lekarzem kadry doktorem Jackiem Jaroszewskim oraz samym zawodnikiem, podjęto decyzję, że Milik opuści zgrupowanie. Jak przyznał sam zawodnik, mimo podjętej rehabilitacji, nie czuł się w 100% gotowy, aby móc z pełnym zaangażowaniem rywalizować w turnieju UEFA EURO 2020. Późnym wieczorem Arkadiusz Milik opuścił zgrupowanie i następnie powróci do klubu, który będzie podejmował dalsze kroki, mające na celu wyleczenie urazu.

Mimo ogłoszenia listy rezerwowej selekcjoner Paulo Sousa nie zdecydował się na powołanie nikogo w miejsce kontuzjowanego Arkadiusza Milika. To kolejny kadrowicz, który ze względu na kontuzję nie zagra w biało-czerwonych barwach podczas najbliższego turnieju. Wcześniej wypadli: Krystian Bielik, Arkadiusz Reca i Krzysztof Piątek.

Poprzedni artykułTIR ze sprzętem rehabilitacyjnym dla niepełnosprawnych już jutro wyruszy w drogę
Następny artykułDramatyczna sytuacja na meczu Dania-Finlandia. Christian Eriksen walczy o życie