Strona główna Sport Atak rasistowski na piłkarza? Policja ustaliła inny przebieg zdarzenia

Atak rasistowski na piłkarza? Policja ustaliła inny przebieg zdarzenia

0

Policjanci ze Starego Miasta zatrzymali sprawców pobicia czarnoskórego zawodnika klubu sportowego Korona Piaski. Funkcjonariusze mając tylko szczątkowe informacje ustalili przebieg całego zdarzenia i zatrzymali trzech napastników. Decyzją prokuratora wszyscy mężczyźni otrzymali środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Jak się jednak okazuje, to jeszcze nie koniec tej sprawy.

5 września br. policjanci ze Starego Miasta otrzymali pierwsze informacje. Dotyczyły one brutalnego pobicia mężczyzny – zawodnika klubu Korona Piaski, do którego miało dojść w nocy z 4 na 5 września w jednym z poznańskich lokali.

Jak się okazało poszkodowanym został czarnoskóry piłkarz LKS Korona Piaski.

Piłkarz z Sudanu trafił do szpitala. Klub zaangażował się w szukanie sprawców.

Policjanci mieli tylko szczątkowe informacje na temat samego zdarzenia i wyglądu sprawców. Z informacji przekazanych w trakcie rozmowy z pokrzywdzonym wynikało, że było ich co najmniej sześciu, a sam atak był dokonany na tle rasistowskim.

Śledczy kilka dni zbierali dowody w tej sprawie. Pracowali w terenie, szukali świadków, próbowali ustalić osoby mogące mieć istotne informacje dla śledztwa. Po przeanalizowaniu zabezpieczonego materiału nastąpił przełom w śledztwie.
Policjanci ustalili przebieg całego zdarzenia i tożsamość napastników. Okazało się, że było ich trzech, a sam motyw ich rasistowskiego działania do tej pory nie został potwierdzony.

Cała trójka została zatrzymana przez kryminalnych z poznańskiej starówki w ubiegły czwartek. Wszyscy to mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego w wieku 20 i 21 lat. Mężczyźni usłyszeli prokuratorskie zarzuty pobicia i uszkodzenia ciała, a decyzją prokuratora otrzymali środki zapobiegawcze w postaci dozorów policyjnych oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego.

Jak się okazuje, to jeszcze nie koniec tej historii. Zebrany przez śledczych materiał, dał podstawy do tego, aby przeanalizować również postępowanie samego pokrzywdzonego w tym zdarzeniu. Decyzją Prokuratora Rejonowego – Poznań Stare Miasto 14 września br. postanowiono o wyłączeniu materiałów, celem weryfikacji ich w odrębnym postępowaniu. 

Policjanci dotarli do zapisu z kamer monitoringu z którego wynika, że przebieg zdarzenia różni się od dotychczas opisywanego przez pokrzywdzonego. Postępowanie dotyczy uszkodzenia ciała. Teraz śledczy zajmą się wyjaśnieniem jego udziału i roli w tym zajściu.

źr. KWP

Subskrybuj nasz kanał na YT:

https://www.youtube.com/channel/UCm1eINeqGVj8cPQvIialHfA

Poprzedni artykułBeatyfikacja kardynała Wyszyńskiego i siostry Czackiej [TRANSMISJA]
Następny artykułZnamy powołania na październikowe mecze reprezentacji