Strona główna Wiadomości Autokar wypadł z drogi. Zginęło 6 osób.

Autokar wypadł z drogi. Zginęło 6 osób.

0

Tragedia pod Jarosławiem Tuż przed północą z piątku na sobotę służby otrzymały powiadomienie o wypadku, do którego doszło na autostradzie A4, nieopodal Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP-u) Kaszyce koło Jarosławia. Jak wynika ze wstępnych ustaleń ukraiński autokar wypadł przez barierkę i częściowo stoczył się z nasypu, przewrócony na bok. Autokarem podróżowało 57 Ukraińców, w tym dwóch kierowców.

Był to autokar kursowy, który zabierał pasażerów z poszczególnych przystanków i kierował się w stronę przejścia granicznego z Ukrainą. W tragicznym wypadku zginęło 6 osób- 3 z nich na miejscu, 2 osoby w miejscu segregacji podczas wykonywania czynności ratunkowych i 1 w szpitalu. Pozostałe osoby są ranne w stopniu różnym. Część z nich trafiła do pobliskich szpitali z licznymi obrażeniami głowy, kończyn, jamy brzusznej i kręgosłupa.

Pozostali zostali przetransportowani do jarosławskiej bursy, gdzie otrzymali ciepły posiłek i wsparcie psychologa. Na miejscu, ze względu na masowy charakter wypadku i trudne warunki techniczne, pracowało 30 zastępów straży pożarnej, 2 śmigłowce i kilka karetek a łącznie ponad 100 strażaków, policjantów i ratowników medycznych. O zdarzeniu poinformiwano konsulat ukraiński. W tej chwili na miejscu prowadzone są czynności wyjaśniające przyczyny wypadku. Strażacy wyciągnęli wrak pojazdu z nasypu. Ruch na A4 jest nadal całkowicie wstrzymany. Organizowane są objazdy lecz trzeba liczyć się z utrudnieniami.

Poprzedni artykułWojska nie stać na nowe hełmy, dowództwo postanowiło użyć Photoshopa
Następny artykułRząd wprowadza lockdown do 9 kwietnia w całym kraju!