Strona główna Top Będą kary za szczepienie celebrytów w WUM. MZ podało informacje

Będą kary za szczepienie celebrytów w WUM. MZ podało informacje

0

We wtorek, podczas konferencji prasowej, minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że będą kary finansowe za szczepienie celebrytów przeciw Covid-19 poza kolejnością.

Doszło do celowego złamania zasad narodowego programu szczepień. Osoby zaszczepione poza kolejnością zostały zarejestrowane jako personel niemedyczny pracujący w szpitalu. Minimalna kara, z którą musi liczyć się WUM to 250 tys. złotych- zapowiedział we wtorek szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. To wynik pierwszego dnia kontroli w jednostce.

Ustalono już, że nazwiska celebrytów znalazły się na liście osób uprawnionych do szczepienia, wśród personelu medycznego WUM.

Niedzielski powiedział:

W pliku, który został przesłany do centrum e-Zdrowia, w którym znajdowały się właśnie nazwiska osób upoważnionych do szczepienia znajdowały się nazwiska właśnie tych osób, o których coraz więcej dowiadujemy się z mediów i których deklaracje przyznania od kilku dni obserwujemy w mediach

Po drugie, zgłoszenie zostało dokonane 28 grudnia, czyli jeszcze w przeddzień ogłoszenia listy wyjątkowych sytuacji, które pozwalały na wyszczepienie osób spoza tej wąskiej grupy medyków i personelu medycznego i niemedycznego zatrudnionego w szpitalu. Sytuacja wyglądała tak, że plik z nazwiskami tych osób został przesłany 28 grudnia, a dopiero 29 grudnia pojawiły się informacje z NFZ zgodnie z którymi w przypadku, gdy zmarnuje się potencjalna dawka szczepionki można doprosić pacjenta szpitala i ewentualnie rodzinę personelu medycznego zatrudnionego w szpitalu

Poprzedni artykułAdam Mirecki- tragiczne losy zapomnianego bohatera
Następny artykułCzy można zmusić do szczepienia?