Strona główna Top Bezrobocie niższe niż przed rokiem?

Bezrobocie niższe niż przed rokiem?

0

Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w lutym 5,5 proc. i nie zmieniła się względem stycznia – wynika z szacunków MRiPS. W porównaniu do tego samego okresu ub. roku nastąpił spadek o 0,4 pp.

„Równie niskie bezrobocie mieliśmy w lutym tylko raz – w 2020 roku, przed wybuchem pandemii COVID-19 w Polsce. To dowodzi, jak skuteczna okazała się interwencja państwa w czasie światowych kryzysów. Uratowaliśmy miliony miejsc pracy, uchroniliśmy nasze firmy przed zamknięciem, czego nie udało się zrobić wielu innym krajom. Jesteśmy jednym z liderów z najniższym bezrobociem w całej Unii Europejskiej” – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

W lutym w urzędach pracy zarejestrowanych było 866,1 tys. osób bezrobotnych, to o 55,7 tys. mniej w porównaniu do końca lutego ub. roku.

Pracodawcy zgłosili do urzędów pracy 92,3 tys. wolnych miejsc pracy i aktywizacji zawodowej. To o 0,3 tys. więcej niż miesiąc wcześniej.

Stopa bezrobocia rejestrowanego w końcu lutego 2023 r. kształtowała się w przedziale od 3,2 proc. w województwie wielkopolskim do 9,4 proc. w warmińsko – mazurskim.

Poprzedni artykułSejm odrzucił obywatelski projekt nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny
Następny artykułCzy Polki są niezależne finansowo? Raport z okazji Dnia Kobiet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj