Strona główna Top Bony turystyczne ważne dłużej o pół roku. Jest decyzja ZUS

Bony turystyczne ważne dłużej o pół roku. Jest decyzja ZUS

0

Nie wykorzystaliście jeszcze swoich bonów turystycznych? Mamy dobrą wiadomość. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że niewykorzystane bony przedłużają swoją żywotność aż o pół roku, czyli do 30 września.

Bonem możesz zapłacić  do 30 września 2022 r. Jeśli do tego dnia zapłacisz za usługę za pomocą bonu, możesz z niej skorzystać po tym terminie.

Bonem zapłacisz za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane w Polsce przez przedsiębiorców turystycznych oraz organizacje pożytku publicznego wpisane na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT). 

  • Świadczenie w formie bonu o wartości 500 zł na każde dziecko.
  • Dodatkowe świadczenie w formie bonu o wartości 500 zł na dziecko niepełnosprawne.
  • Jeśli zgodnie z orzeczeniem sądu opiekujesz się dzieckiem na przemian z drugim rodzicem (z którym rozwiodłeś się, żyjesz w separacji lub rozłączeniu) w porównywalnych i powtarzających się okresach, to każdemu z Was przysługuje świadczenie w formie bonu w wysokości 250 zł. Jeśli wychowujesz na przemian z drugim rodzicem dziecko niepełnosprawne, każdemu z Was przysługuje świadczenie w formie bonu w wysokości 250 zł oraz dodatkowe świadczenie w formie bonu w wysokości 250 zł.
Poprzedni artykułSpłonęło mieszkanie weterana z Krakowa. Cudem uratował się z żoną
Następny artykułZnów zamkną galerie i będzie dłuższa nauka zdalna? Nowe obostrzenia