Strona główna Polityka Braun i Winnicki z interwencją w MZ, ws. Covid-19. Zastali puste gabinety

Braun i Winnicki z interwencją w MZ, ws. Covid-19. Zastali puste gabinety

0

W poniedziałek rano w Ministerstwie Zdrowia interwencję poselską odbyli posłowie Konfederacji: Grzegorz Braun i Robert Winnicki. Politycy chcieli, wedle przysługującego im prawa, sprawdzić dokumentację związaną ze statystykami zachorowań i śmiertelności na Covid-19, podstaw prawnych, jakimi kieruje się MZ w kwestii nakładania obostrzeń oraz powiązań członków Rady Medycznej przy rządzie z koncernami farmaceutycznymi.

Dzień dobry! O 8:15 rozpoczyna pracę Ministerstwo Zdrowia dlatego o tej właśnie godzinie wkroczyliśmy z Grzegorzem…

Opublikowany przez Roberta Winnickiego Poniedziałek, 13 grudnia 2021

W piątek Konfederacja złożyła do ABW wniosek o sprawdzenie tej ostatniej kwestii, gdyż są przesłanki, że czlonkwoie Rady Medycznej przy Premierze są powiązani firmami farmaceutycznymi, które zajmują się produkcją i dystrybucją szczepionek przeciwko COVID-19. W uzasadnieniu wniosku podano: „Jest zatem niezmiernie ważne, aby wszyscy członkowie Rady byli krystalicznie czyści i aby wobec żadnego z nich nie pojawiły się najmniejsze nawet wątpliwości, czy aby nie mają żadnych powiązań z firmami farmaceutycznymi, które mogą mieć swój interes w podejmowaniu przez Radę odpowiednich działań, które wpływają później na decyzje Rady Medycznej”.

Podczas interwencji posłowie spotkali się nie tylko z pustymi gabinetami ministra Adama Niedzielskiego i wiceministra Waldemara Kraski, ale też niechęcią ze strony ochroniarzy, którzy siłowo próbowali uniemożliwić posłom wejście do siedziby resortu i prowadzenie interwencji.

Interwencja poselska Konfederacji w Ministerstwie Zdrowia!

Interwencja poselska Konfederacji w Ministerstwie Zdrowia❗ Skoro resort zdrowia napuszcza sanepid i policję, by kontrolowali przedsiębiorców ws. bezprawnych obostrzeń, my kontrolujemy resort zdrowia! Pracownicy ministerstwa (oczywiście bez maseczki) od początku robili wszystko, by uniemożliwić interwencję naszym posłom Grzegorzowi Braunowi i Robertowi Winnickiemu. Już na wejściu siłą próbowali powstrzymać posła Brauna, naruszając jego nietykalność cielesną i trzeba było wzywać policję, by umożliwiła dalszą interwencję! A minister Niedzielski? Schował się przed nami i nie zgodził się nas przyjąć! Wreszcie wyszedł do nas rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz, który nie udzielił nam żadnej informacji, a do tego nakłamał w mediach, że ktokolwiek go zaatakował. Było wręcz odwrotnie – to właśnie funkcjonariusze ministerstwa byli stroną agresywną! Zażądaliśmy informacji na temat podstaw naukowych bezprawnych obostrzeń, prawdziwych danych o zakażeniach i zgonach wśród osób zaszczepionych i niezaszczepionych Covid-19 oraz umów z koncernami farmaceutycznymi! Złożyliśmy stosowne pisma w tej sprawie i zgodnie z przepisami informacje muszą zostać udzielone w ciągu 14 dni!

Opublikowany przez Konfederacja Poniedziałek, 13 grudnia 2021

Podczas konferencji prasowej, w której posłowie opowiedzieli o przebiegu wizyty w MZ Grzegorz Braun zauważył, że: „Co i mocą czyich decyzji jesteśmy winni tym koncernom, skoro ta akwizycja nabiera charakter tak raptowny i bezwzględny. Warto zadać szereg pytań, ale Ministerstwo Zdrowia przypominało dziś opustoszałą dekorację filmową. A przecież to jakieś super ministerstwo. Państwo odnotowaliście, że ten resort wydaje rozkazy polskiej generalicji wojska, policji, służb. Wydaje polecenia Episkopatowi i są one realizowane bez szemrania. Nie słyszałem głosów sprzeciwu, kiedy w ubiegłym tygodniu ogłaszano, że tylko co 3 miejsce będzie mogło być zajęte. To oczywiste łamanie prawa”.

Robert Winnicki chciał dowiedzieć się skąd nagła zmiana decyzji ws. obostrzeń, skoro 25 listopada Adam Niedzielski, w wywiadzie w RMF FM stwierdził, że obostrzenia: „są mało skutecznym środkiem ograniczania wzrostu epidemii”, a kilka dni później ogłosił wprowadzenie nowych.

Wiceminister i rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz skomentował interwencję poselską posłów opozycji jako skandaliczną, twierdząc, że Winnicki i Braun biegali po ministerstwie, przeklinali i zachowywali się skandalicznie. Skarżył się też, że: „Dzisiaj przynajmniej moje dobra osobiste zostały naruszone. Dzisiaj zostałem nazwany przez pana posła Brauna „bandytą” – powiedział Andrusiewicz.

Podsumowanie interwencji posłów #Konfederacja w Ministerstwie Zdrowia! Prostujemy kłamstwa rzecznika MZ, Wojciecha…

Opublikowany przez Konfederacja Poniedziałek, 13 grudnia 2021
Poprzedni artykułMiłość w rządzie. Patkowski oświadczył się Semeniuk
Następny artykułTrzech kluczowych zawodników Legii chce rozwiązać kontrakty