Strona główna Wiadomości Były minister zdrowia Łukasz Szumowski pod lupą prokuratury

Były minister zdrowia Łukasz Szumowski pod lupą prokuratury

0

Przez prokuraturę zostało wszczęte śledztwo w sprawie byłego ministra zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego. O zawiadomieniu poinformował społecznik i tarnogórzanin Grzegorz Płaczek z fundacji Nowe Spektrum. Były szef resortu zdrowia od kilku tygodni kieruje Narodowym Instytutem Kardiologii.

Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa Warszawa-Praga Południe. Jak czytamy w zawiadomieniu, 15 marca zostało wszczęte śledztwo w sprawie:

  • Przekroczenia uprawnień w dniu 01.03.2022 r. w Narodowym Instytucie Kardiologii im. Stanisława Wyszyńskiego w Warszawie przez funkcjonariusza publicznego, poprzez przymuszanie podległego personelu do poddania się szczepieniom przeciwko wirusowi Covid-19 pod groźbą utraty pracy, działając tym samym na szkodę pracowników w/w Instytutu.
  • Naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego w Narodowym Instytucie Kardiologii im Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych tj. o czyn z art. 222 § 1kk.
  • Uszkodzenia w dniu 01.03.2022 r. w Narodowym Instytucie Kardiologii im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie cudzej rzeczy – telefonu komórkowego.

Grzegorz Braun początkiem marca dokonał interwencji poselskiej w zarządzanej przez Szumowskiego placówce.

– To jest światełko w tunelu, prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie prof. Szumowskiego i zbada to, czy przymusza personel do szczepienia i czy jest to zgodne z prawem. Poseł Grzegorz Braun, niezależnie czy się go lubi, czy nie, jest demokratycznie wybranym posłem. Był tam i pełnił swoje obowiązki, czyli próbował się dowiedzieć, dlaczego prof. Szumowski zmusza swoich pracowników do tego, żeby się zaszczepili – mówi Grzegorz Płaczek.

Według Płaczka została naruszona nietykalność cielesna funkcjonariusza publicznego oraz miało dojść do uszkodzenia telefonu.
– Jak byłem w instytucie profesor Szumowski wyrwał mi agresywnie telefon z mojego statywu niszcząc go przy okazji – dodaje Płaczek.

Poprzedni artykułZbombardowano północny rejon Lwowa!
Następny artykułOd dziś nie nosimy już maseczek