Strona główna Top Caritas wspiera Ukrainę. Jutro i w Środę Popielcową zbiórka datków

Caritas wspiera Ukrainę. Jutro i w Środę Popielcową zbiórka datków

0

W związku z brutalnym atakiem Rosji na Ukrainę oraz koniecznością i powinnością pomocy ofiarom tej wojny (w tym dzieciom, starcom, a także żyjącym na Ukrainie Polakom) – Caritas w całej Polsce – zgodnie z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego – organizuje w kościołach 2 zbiórki do puszek: w niedzielę (27 lutego) oraz w Środę Popielcową (2 marca).

Caritas Polska już przekazała 100.000 zł na bieżącą pomoc na Ukrainie. Ale potrzeby są i będą ogromne – zarówno tam, na miejscu jak również w Polsce, gdzie Caritas współpracuje z władzami państwowymi i włącza się w kwestię pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Zebrane środki zostaną wykorzystane do zakupu żywności, środków higienicznych, koców, śpiworów, materacy czy kuchni polowych oraz do wsparcia ukraińskiej ludności- przekazał nam ks. Piotr Potyrała, dyrektor Caritas diec. rzeszowskiej.

Od ponad 8 lat trwa wojna na wschodzie Ukrainy, jednak ostatnie dni przyniosły całkowitą zmianę sytuacji. Po wielokrotnych naruszeniach zawieszenia broni na wschodzie kraju, 24 lutego wojska rosyjskie dokonały inwazji na całe terytorium Ukrainy. Atak natychmiast spowodował straty wśród ludności cywilnej, która jest narażona na ogromne niebezpieczeństwo. Bombardowane i ostrzeliwane są cele w całym kraju. Część Ukraińców opuszcza swoje domy, potrzebujących pomocy z pewnością będzie wielu.

Poprzedni artykułGole Szymańskiego, Żurkowskiego i Casha [VIDEO]
Następny artykułPodsumowanie 3. dnia walk rosyjsko-ukraińskich [VIDEO]