Strona główna Sport Cyril Abiteboul dołączył do Hyundaia

Cyril Abiteboul dołączył do Hyundaia

0

Cyril Abiteboul, znany z prowadzenie zespołów Caterham i Renault w Formule 1, od tego roku będzie pełnił funkcję szefa zespołu Hyundai Motorsport w WRC.

Koreański producent poszukiwał osób na to stanowisko od grudnia zeszłego roku, kiedy swoją posadę stracił Włoch Andrea Adamo. Nazwisko Abiteboula czesto wymieniane było w gronie faworytów, jednak dopiero teraz zostało to oficjalnie potwierdzone.

Cieszę się, że mogę powitać Cyrila w rodzinie Hyundaia – powiedział Sean Kim, prezes Hyundai Motorsport. – Jego doświadczenie w Formule 1 pomoże nam odkrywać nowe możliwości rozwoju i poprawy, gdy chcemy nastawić się na bardziej intensywną walkę o tytuły w WRC i wspierać nasze zespoły Customer Racing.

Damy mu czas na zaaklimatyzowanie się, poznanie środowiska i z czasem, na przyswojenie sobie roli szefa zespołu – kontynuuje Kim. – Nie mam wątpliwości, że personel techniczny Hyundai Motorsport wraz z Cyrylem wykażą się silniejszym i wyraźniejszym przywództwem w przyszłości poprzez ścisłą współpracę z globalnym działem badawczo-rozwojowym Hyundai Motor Company.

Cieszę się z możliwości dołączenia do Hyundai Motorsport jako szef zespołu – komentował z kolei Abiteboul. – W sporcie motorowym, podobnie jak w pozostałej części swojej działalności, marka Hyundai ostrożnie buduje swoją pozycję lidera. Jestem podekscytowany perspektywą bycia jego częścią, zarządzania programami WRC i Customer Racing, w których zespół już udowodnił, że liczy się w stawce.

Nie mogę się doczekać, aż zanurzę się w społeczność rajdową i dowiem się więcej o tym spektakularnym sporcie. Hyundai udzielił mi pełnego wsparcia, aby płynnie przejść do tej roli. Nie mogę się doczekać, aby zacząć.

Poprzedni artykułMsza w wirtualnej grze bije rekordy popularności
Następny artykułKyle Larson pojedzie w wyścigu Indianapolis 500 w 2024 roku