Strona główna Sport Czesław Michniewicz rozwiązał kontrakt z Legią. Zostanie selekcjonerem?

Czesław Michniewicz rozwiązał kontrakt z Legią. Zostanie selekcjonerem?

0

Według doniesień portalu Weszlo.com Czesław Michniewicz rozwiązał kontrakt z Legią Warszawa i prawdopodobnie zostanie w poniedziałek ogłoszony selekcjonerem reprezentacji Polski.

Telenowela z wyborem nowego selekcjonera reprezentacji Polski trwa od 26 grudnia, gdy Paulo Sousa ogłosił, że rezygnuje z prowadzenia naszej kadry. Trzy dni później w specjalnym komunikacie PZPN ogłosił rozpoczęcie poszukiwań nowego trenera.

Przez miesiąc w mediach przewijały się różne kandydatury. Na początku z Polski: Adam Nawałka, Czesław Michniewicz, Marek Papszun i Michał Probierz.

Wydawało się, że faworytem jest Nawałka, którego znów na tym stanowisku widziałoby większość reprezentantów. Później pojawiły się kandydatury z zagranicy: Andrea Pirlo, Fabio Cannavaro, Marko Koller i Andrij Szewczenko.

Wczoraj Maciej Wąsowski z Weszlo.com poinformował, że w grze zostali trzej polscy szkoleniowcy: Adam Nawałka, Czesław Michniewicz i Jan Urban.

Dziś Wąsowski podał, że Michniewicz formalnie rozstał się z Legią, z którą miał kontrakt ważny do 30 czerwca 2022 roku. Szkoleniowiec, który wywalczył ze stołeczną ekipą Mistrzostwo Polski został odsunięty od prowadzenia zespołu 25 października.

Właścicielem Weszlo jest przyjaciel Michniewicza- Krzysztof Stanowski, więc informacje są prawdopodobnie sprawdzone. Dziś na tym portalu ukazało się 8 artykułów dotyczących analizie 51-letniego szkoleniowca jako selekcjonera.

Nie przesądzając na kogo ostatecznie padnie wybór Cezarego Kuleszy trzeba przyznać, że prezes PZPN udanie zwodził media, a te wielokrotnie „wróżyły z fusów”.

Według doniesień medialnych Michniewicz może zostać jutro ogłoszony selekcjonerem reprezentacji Polski:

Poprzedni artykułAshleigh Barty zwyciężczynią Australian Open
Następny artykułWichury w całej Polsce. Jedna osoba zginęła, tysiące domów bez prądu