Strona główna Kobieta Czym jest lifting twarzy i ile kosztuje?

Czym jest lifting twarzy i ile kosztuje?

0
Czym jest lifting twarzy

Wygląd i kształt twarzy zmienia się wraz z wiekiem. Zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej w niektórych obszarach twarzy, skóra staje się luźniejsza, pojawiają się zmarszczki i bruzdy. Nie wygląda to dość dobrze, przez co możemy czuć się niekomfortowo i źle we własnej skórze. Skutecznym rozwiązaniem jest lifting twarzy – metoda z zakresu chirurgii plastycznej lub medycyny estetycznej, dzięki której skutecznie można pozbyć się problemu obwisłych policzków, nadmiaru skóry na linii dolnej szczęki, głębokich fałd skóry biegnących od boków nosa po kąciki ust, jak również obwisłej skóry i nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicach szyi. Na czym polega, jakie są jego rodzaje oraz ile kosztuje ten sposób pozbywania się nieestetycznego problemu – o tym przeczytacie poniżej.

Lifting twarzy – na czym polega?

Lifting twarzy to termin funkcjonujący w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej. Wywodzi się z języka angielskiego od słowa ‘lift” i oznacza unoszenie, podnoszenie, a w rzeczywistości wyraźne podniesienie i naciągnięcie skóry w obrębie twarzy, tym samym niwelując jedną z najpowszechniejszych oznak starzenia się skóry. Jego głównym celem jest poprawa rysów twarzy, nadanie jej pożądanego owalu oraz likwidacja zmarszczek.

Wśród zabiegów liftingujących twarzy, wyróżnić możemy lifting chirurgiczny, a więc lifting inwazyjny oraz szereg zabiegów nieinwazyjnych. Przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym rodzajom liftingu, który jako metoda walki ze skutkami starzenia się skóry, stosowany jest już wiele lat.

Skuteczne zabiegi na lifting twarzy

Lifting twarzy większości osób kojarzy się z chirurgiczną ingerencją w wygląd, natomiast inwazyjny lifting twarzy, a więc ten, kiedy to chirurg plastyk nacina skórę w odpowiednich miejscach, by następnie ją naciągnąć i usunąć nadmiar, przywracając twarzy pożądany owal, wykonywany jest coraz rzadziej.

Obecnie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z nieinwazyjnych metod liftingu twarzy, które są znacznie bezpieczniejsze oraz mają łagodniejszy przebieg.

Lifting twarzy nićmi

Pierwszym z zabiegów jest lifting  wykorzystaniem specjalistycznych nici, przy czym wyróżnić możemy kilka ich rodzajów. Użycie poszczególnych z nich podyktowane jest indywidualnymi potrzebami Pacjenta oraz zależą od parametrów danej skóry. Odpowiedni rodzaj nici wprowadzany jest pod skórę, tworząc swoiste rusztowanie dla tkanek, unosząc i konturując rysy, a jednocześnie – dzięki zawartych w niciach substancjom – organizm stymulowany jest do produkcji i odnowy włókien kolagenowych. Nici wykorzystać można w różnych obszarach twarzy. Niektóre z nich są całkowicie wchłaniane, inne posiadają specjalne haczyki, dzięki którym nie ma ryzyka przemieszczania się raz umieszczonego materiału. To zabieg, którego pierwsze efekty widoczne są natychmiast, zaś na ostateczne trzeba chwilę zaczekać, natomiast utrzymują się one stosunkowo długo.

Lifting wolumetryczny (wolumetria twarzy)

Kolejnym zabiegiem, mającym na celu poprawę wyglądu skory twarzy jest wolumetria. To zabieg, podczas którego następuje uzupełnienie w tkankach, które tego wymagają. Odbywa się to poprzez wstrzyknięcie w głębokie warstwy skóry specjalistycznego preparatu na bazie kwasu hialuronowego. Stanowi on rodzaj wypełniacza, uzupełniającego miejsca, które utraciły jędrność  i wymagają poprawy. W taki sposób można unieść opadające policzki, poprawić owal twarzy, wymodelować linię żuchwy, zniwelować dolinę łez, a także zmniejszyć widoczność zmarszczek.

Stymulatory tkankowe   

Lifting twarzy wykonać można także z użyciem stymulatorów tkankowych, a więc specjalistycznych preparatów zawierających odpowiednie substancje aktywne,  które skutecznie przeciwdziałają procesom starzenia się skóry.  Przede wszystkim stymulują włókna kolagenowe i elastynę do odnowy, odbudowując strukturę skóry i sprawiając, że staj się ona jędrna, gładka i właściwie odżywiona.

Zabiegi liftingujące twarz to najlepszy sposób na pozbycie się oznak starzenia się skóry. Lifting twarzy przynosi widoczne i satysfakcjonujące efekty. W zależności od wybranej metody, koszt jednego zabiegu wynosi od 800 do 2000 złotych, przy czym dla osiągnięcia jak najlepszych rezultatów, zaleca się wykonanie kilku zabiegów, których ilość zależy od danej metody oraz indywidualnych predyspozycji skóry.

Artykuł powstał przy współpracy z kliniką Uniskin z Warszawy

Poprzedni artykułJak przeprowadzić audyt wewnętrzny ISO 14001?
Następny artykułŁadowarka do akumulatora czy prostownik? Czym się różnią?