Strona główna Sport Damian Wojtaszek zakończył grę w kadrze

Damian Wojtaszek zakończył grę w kadrze

0

Damian Wojtaszek, libero reprezentacji Polski, złoty medalista mistrzostw świata z 2018 roku, ogłosił zakończenie kariery reprezentacyjnej. Swoją decyzję przekazał za pośrednictwem Instagrama.

Siatkarz nie otrzymał powołania na zbliżające się zgrupowanie kadry. Wojtaszek wraz z drużyną narodową odnosił wiele sukcesów. W 2013, 2017 oraz 2018 roku wygrał Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. W 2018 roku zdobył złoty medal mistrzostw świata. W 2019 i 2021 zdobył brązowy medal mistrzostw Europy. Jego przygoda z kadrą rozpoczęła się w 2011 roku, kiedy dostał powołanie od Andrei Anastasiego. Zadebiutował dwa lata później w ramach towarzyskiego meczu z reprezentacją Serbii. W obecnym sezonie siatkarz reprezentuje barwy Projektu Warszawa, z którym nie udało mu się dostać do fazy play-off. Warszawianie rywalizują z Cuprum Lubin o 9. pozycję. W pierwszym meczu wygrali 3:0.

Nie jest to jedyna taka decyzja w ostatnim czasie. Najpierw z gry w narodowych barwach zrezygnował Michał Kubiak, natomiast kilka godzin temu zakończenie kariery reprezentacyjnej ogłosił Piotr Nowakowski. 

Poprzedni artykułJak i gdzie złożyć wniosek o dodatek osłonowy?
Następny artykułNie jesteś kiełbasą, żeby się żegnać. Ksiądz z osiedla wyjaśnia [video]