Strona główna Sport Daniel Ricciardo wraca do Red Bulla

Daniel Ricciardo wraca do Red Bulla

0

Daniel Ricciardo w przyszłym roku zostanie kierowcą rezerwowym Red Bulla. Informacja ta została potwierdzona przez Helmuta Marko. Dla Australijczyka będzie to powrót do stajni „czerwonych byków”.

33-letni kierowca postanowił opuścić austriacki zespół w 2018 roku ze względu na rosnącą pozycję Maxa Verstappena. Następnie występy w barwach Renault (2019-2020), a szczególnie w McLarenie mogły pozostawiać wiele do życzenia.

Latem McLaren postanowił, że w przyszłym sezonie jego miejsce zajmie Oscar Piastri, będący również Australijczykiem. W tej sytuacji Ricciardo postanowił wrócić do Red Bulla. Potwierdził to Helmut Marko w piątkowej rozmowie w niemiecki Sky. – Będzie naszym trzecim kierowcą. Mamy wielu sponsorów, musimy często jeździć na różnego rodzaju pokazy i inne wydarzenia, a Ricciardo jest jednym z bardziej znanych kierowców w F1. Będzie to zatem świetnie współgrać – powiedział.

Rola Daniela ma ograniczać się głównie do zadań promocyjnych i marketingowych, co jest związane z osobą Liama Lawsona, startującego obecnie w Formule 2.

– Lawson nie odniósł takiego sukcesu w F2, jak od niego oczekiwaliśmy, ale zaliczył bardzo dobre przejazdy treningowe w F1 w barwach Alpha Tauri. Ten chłopak ma potencjał. W przyszłym roku będzie jeździł w japońskiej Super Formule i będzie naszym rezerwowym. To od niego zależy, czy zrobi krok naprzód – dodał Marko.

Sam Ricciardo planuje wrócić do F1 w 2024 roku.

Poprzedni artykułPanthers Wrocław mają nowego trenera
Następny artykułCzy czeka nas zimowa aura? Pogoda na najbliższe dni