Niedawno powstałe Muzeum Tradycji Ruchu Narodowego we współpracy z Fundacją Wczoraj i Jutro prowadzi działania mające na celu cyfryzację i digitalizację dzieł pisarzy, polityków i działaczy narodowych z okresu II Rzeczpospolitej. Wśród działań podjętych przez organizacje po wykonaniu cyfrowych skanów pozyskanych dzieł, jest tworzenie wystaw, dzięki którym szerokie grono odbiorców będzie mogło zapoznać się z tzw. białymi krukami.
Fundacja w ostatnim czasie zdigitalizowała m.in. potężne kilkusetstronicowe dzieła wybitnego pisarza i krytyka – Zygmunta Wasilewskiego. Jako tło do Jego „Na wschodnim posterunku” Oraz „Procesu Lednickiego” posłużyły inne zbiory związane z Kol. Wasilewskim: list do profesora Konopczyńskiego oraz inne drukowane pozycje. W książce „Proces Lednickiego” przytoczone są stenogramy z przesłuchań Romana Dmowskiego.
Wybór publicystyki Janusza Rabskiego, pod ciekawy tytułem „Walka z polipem”, gdzie polipem jest sanacja. Egzemplarz poddany cyfryzacji posiada wpis autora, do zbiorów trafił dzięki Panu Cyprianowi Gutkowskiemu oraz broszury „Zorzy” oraz Stronnictwa Demokratyczno-Narodowego. Są to kilkustronicowe druki, niezwykle rzadki. Papier na których są drukowane jest słabej jakości. Dzięki cyfryzacji oryginały będą mogły trafić do specjalnych segregatorów. Wśródautorów kol. kol. Wasiutyński, Trajdos, Bartoszewicz, Petrycki.
Działania prowadzone są dzięki dofinansowaniu „Digitalizacji zbiorów książkowych oraz druków ulotnych ze zbiorów Muzeum Tradycji Ruchu Narodowego w Jelczu-Laskowicach”. W realizacje zadania zaangażowane było Muzeum, oraz Fundacja Wczoraj i Jutro. Środki na proces cyfryzacji podmioty uzyskały z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu „Kultura cyfrowa”.