Strona główna Top Dla życia i rodziny – ulicami polskich miast przejdą marsze w obronie...

Dla życia i rodziny – ulicami polskich miast przejdą marsze w obronie cywilizacji życia

0

We wrześniu ulicami polskich miast przejdą obrońcy cywilizacji życia, przeciwni upadkowi moralności i rujnowaniu porządku społecznego w Polsce. Wśród marszów zapowiadanych w najbliższym czasie są m.in. XVII Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny w Warszawie w niedzielę 18 września oraz Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie, zaplanowany na niedzielę 25 września.

O konieczności przywrócenia polskiej rodzinie należnego jej miejsca w porządku społecznym czytamy w opublikowanej na tej stronie „Deklaracji na rzecz życia i rodziny”: „Polska potrzebuje zmiany! Zmiany, która sprawi, że nasze i przyszłe pokolenia będą wzrastały w otoczeniu umożliwiającym nieskrępowany rozwój, poczucie wartości i korzystanie z owoców swojej pracy. Uważamy, że podstawy nowego ładu powinny opierać się na szacunku do życia ludzkiego oraz uznaniu rodziny za centralną instytucję porządku społecznego.”

XVII Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny w Warszawie (18 września 2022 r.) organizowany jest pod hasłem „I ślubuję Ci”, czym ma przypominać o nierozerwalności sakramentu małżeństwa, niszczonego przez propagowane w mass mediach błędne wzorce kulturowe. Według organizatorów warszawskiego marszu, w haśle „I ślubuję Ci” zawarte jest także przypomnienie, że małżeństwo to związek jednej kobiety i jednego mężczyzny, który ma trwać przez całe życie małżonków. XVII Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny w Warszawie rozpocznie się na Placu Zamkowym o godz. 11.00. Zainauguruje go koncert zespołu Arka Noego.

Tydzień po warszawskim XVII Narodowym Marszu dla Życia i Rodziny, w niedzielę 25 września, ulicami Krakowa przejdzie VIII Marsz dla Życia i Rodziny Jego hasło brzmi: „Dziecko w sercu Krakowa”.

Organizatorzy zapraszają na godz. 12:00 na Plac Matejki, skąd marsz wyruszy w stronę Rynku Głównego. Kolumna marszowa przejdzie ulicą Floriańską i dalej przemaszeruje przez Rynek Główny. Uczestnikom będzie towarzyszyć akompaniament profesjonalnej orkiestry dętej, zadbano także o oprawę muzyczną finału marszu, a swój występ specjalny zapowiedzieli Lidia Jazgar i Ryszard Brączek, czyli „Galicja w Duecie”. Na uczestników krakowskiego marszu czekają małe upominki.

Święto polskich rodzin, jakim są marsze obrońców cywilizacji życia, to okazja do otwartego zadeklarowania swojego przywiązania do wartości pro life i stałego przypominania o świętości daru życia – od poczęcia do naturalnej śmierci. Warto dodać, że za organizacją Marszów w Polsce stoją osoby, grupy, wspólnoty i organizacje społeczne. Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny objęła patronatem honorowym Konferencja Episkopatu Polski.

Jak czytamy na stronie marsz.org: „Ze względu na zmieniającą się rzeczywistość społeczno-polityczną, jak również dla uwypuklenia najważniejszych aspektów obrony życia i rodziny, każdego roku organizowane są pod innym hasłem. Zawsze jednak wyrażają oczekiwanie takich zmian społeczno-prawnych, które zapewnią pełną ochronę życia ludzkiego i praw rodziny w naszym kraju. Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 roku w Warszawie. Na przestrzeni 13 lat, organizacji Marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa. Koordynatorem Marszów dla Życia i Rodziny jest Fundacja Centrum Życia i Rodziny. Za organizacją Marszów w Polsce stoją osoby, grupy, wspólnoty i organizacje, które łączy przekonanie, że szacunek dla życia i rodziny stanowi fundament ładu społecznego.”

Poprzedni artykułMija 80. rocznica utworzenia Narodowych Sił Zbrojnych [program uroczystości]
Następny artykułPolska uzyskała na nowo dostęp do morza. Otwarcie Mierzei Wislanej