Strona główna Wiadomości Do szczepień kwalifikować będą mogli ratownicy i farmaceuci

Do szczepień kwalifikować będą mogli ratownicy i farmaceuci

0

W piątek odbyła się konferencja Michała Dworczyka, szefa KPRM oraz Adam Niedzielskiego, szefa resortu zdrowia. Podczas konferencji zapowiedziano zmiany związane z poszerzeniem dostępu nowych zawodów do szczepionek na Covid-19.

Na konferencji padły słowa:

Dzisiaj opublikujemy rozporządzenie poszerzające dostęp dla nowych zawodów do szczepień. O ile do tej pory kwalifikować do szczepienia mógł wyłącznie lekarz, to teraz będzie do tego dopuszczonych 10 razy więcej zawodów.

Kwalifikować na szczepienia oprócz lekarzy będą mogli również lekarze stomatolodzy, felczerzy, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, diagności laboratoryjni, farmaceuci, fizjoterapeuci oraz studenci ostatnich lat studiów lekarskich i pielęgniarskich, pod opieką lekarza.

W przypadku diagnostów, farmaceutów i fizjoterapeutów przewidujemy, że będzie potrzebny pakiet szkoleniowy, który przygotuje i odświeży wiedzę jak wyglądają takie podstawy związane ze szczepieniami. Zresztą – szkolenia są już organizowane i wyprzedziły naszą formalną decyzję o dopuszczeniu przedstawicieli kolejnych zawodów – tłumaczył minister zdrowia Adam Niedzielski.

Poprzedni artykułNie żyje książę Filip. Mąż królowej Elżbiety miał 99 lat
Następny artykułRząd przedłuża obostrzenia o następny tydzień. Otwarte zostają żłobki i przedszkola