Strona główna Wiadomości Dwóch nastolatków zginęło w tragicznym wypadku na Pomorzu

Dwóch nastolatków zginęło w tragicznym wypadku na Pomorzu

0

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej 209 w miejscowości Borzytuchom. Najprawdopodobniej podczas wykonywania manewru wyprzedzania 19-letni mieszkaniec powiatu bytowskiego kierujący Volkswagenem, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zderzył się bocznie z kierującym pojazdem marki Ford, a następnie uderzył w drzewo i dachował. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń 19-latek oraz 17-letni pasażer ponieśli śmierć na miejscu. Mundurowi, którzy przez 6 godzin pracowali na miejscu wypadku zabezpieczyli ślady, które mają pomóc określić dokładne przyczyny i przebieg zdarzenia. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.

22 grudnia po godzinie 21:00 dyżurny bytowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej 209 w miejscowości Borzytuchom. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci 19-letni mieszkaniec powiatu bytowskiego kierujący samochodem marki Volkswagen, najprawdopodobniej podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, zderzył się bocznie z kierującym pojazdem marki Ford, a następnie uderzył w drzewo i dachował. Kierujący Volkswagenem oraz jego 17-letni pasażer ponieśli śmierć na miejscu.

Śledczy zabezpieczyli ślady zdarzenia, technik wykonał szkic oraz dokumentację fotograficzną. Pojazdy zostały zabezpieczone do szczegółowych oględzin. Do badań sekcyjnych zabezpieczone zostały także ciała kierującego oraz pasażera Volkswagena.

Ponadto podczas zdarzenia dojeżdżający na miejsce wypadku wóz ochotniczej straży pożarnej najechał na tył innego wozu bojowego straży. Kierujący strażak był trzeźwy. Rannych dwóch strażaków trafiło do szpitala. Śledczy zabezpieczyli oba pojazdy do szczegółowych badań, aby wyjaśnić okoliczności zdarzenia. Droga była zablokowana przez 6 godzin. W tym czasie funkcjonariusze zorganizowali objazdy.

Policjanci apelują o ostrożność na drodze. Szczególnie zwracamy się  do młodych kierowców o rozwagę i dostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków na drogach. Bądźmy przezorni i starajmy się przewidywać co może wydarzyć się na drodze. Każdy manewr wyprzedzania lub wymijania może być niebezpieczny, dlatego żeby nie stracić panowania nad pojazdem, wykonujmy je płynnie i mniej gwałtownie.

Poprzedni artykułPościg za 13-latkiem! Wsiadł za kierownicę, bo się nudził i nie mógł zasnąć
Następny artykułCzego Polacy szukali najczęściej w internecie w 2020 roku? [RANKING]