Strona główna Dziecko Dzień Dziecka – pomysły na wspólne świętowanie

Dzień Dziecka – pomysły na wspólne świętowanie

0

W co się bawić? W co się bawić?” Już wiele lat temu w swojej piosence zastanawiał się tak Wojciech Młynarski. Dziś mimo nieporównanie większych możliwości, chyba nie ma dorosłego, który nie usłyszałby brzęczącego pod uchem malca z refrenem: „nudzę się”. Dlatego podpowiadamy kilka propozycji na spędzenie tego dnia z naszymi pociechami.

Warto wysilić się, żeby ten dzień poświęcić na budowę silnych więzi, na spędzenie wspólnie paru godzin, naukę dziecka czegoś nowego, tak by nie skupiało się jedynie na prezencie z kolejnej okazji w ciągu roku.

Zabawy w plenerze

Dzieci uwielbiają zabawy integracyjne na świeżym powietrzu. Jeśli mamy własne podwórko koniecznie skorzystajmy z takiego placu, zapewniając im trochę ruchu. Nie wszystkie dzieci chętnie przystaną na taką propozycję. Im starsze tym częściej skłonne są zostać w domu zadowalając się dostępem do internetu. Dlatego, choć to dodatkowy trud, warto wczuć się i poznać ich zainteresowania. Dzięki temu możemy np. przenieść w realne życie niektóre gry – choćby wyciąć z kartonu miecze Minecrafta i nimi „tworzyć” ogrodową architekturę. Współcześnie domowe ogródki pełne są atrakcji dla milusińskich, ale przynajmniej tego dnia warto na nich się wspólnie pobawić. Wielu tatusiów chętnie wcieli się w rolę trenerów ucząc podstaw różnych dyscyplin sportu

Jeśli ktoś nie ma dostępu do prywatnego ogródka, a nie może tego dnia zafundować wyjazdu do babci na wieś, może spróbować znaleźć trochę przestrzeni na publicznych placach zabaw i boiskach.

Wskazane jest również wybrać się na małą wycieczkę na łono natury. Taka wyprawa może o wiele więcej nauczyć niż lekcja przyrody w szkole, przede wszystkim zainspirować do obcowania ze światem fauny i flory. Również dla dorosłych będzie to dobry relaks i okazja do przypomnienia sobie własnych dziecięcych zabaw np. w budowanie szałasów.

Zorganizowane imprezy

Od kilku tygodni nasze miejscowości i media społecznościowe zalewane są plakatami zapraszającymi nas na różne festyny, pikniki i pokazy cyrkowe. Czemu więc nie skorzystać z takich propozycji, o których dużo piszemy także na naszym portalu? Zaletą udziału w zorganizowanych atrakcjach jest ich różnorodność, bliska lokalizacja i cena. Dla dziecka dużą motywacją do wzięcia udziału w takiej zabawie będzie fakt, że wybierają się na nią także koledzy i koleżanki z klasy. Zawsze także można wybrać się razem do kina, teatru czy na basen, jednak w ten dzień te możliwości wydają się pójściem na łatwiznę.

Domowe sposoby

Nie tylko brak dobrej pogody czy choroba może nas zatrzymać w domu tego dnia. Jeśli rzadko mamy okazję nacieszyć się czasem spędzonym z bliskimi i własnymi czterema kątami albo wszyscy czujemy się tam najlepiej, warto wyszukać atrakcyjnych domowych opcji na ten dzień. Jeśli naszą ideą jest przebywanie z potomstwem, niemal wszystko tego dnia można przygotować z dziećmi. Często w ciągu roku z braku czasu nie pozwalamy dzieciom na zwykłe domowe aktywności i obowiązki, które sami w ich wieku wykonywaliśmy. Wspólna zabawa po razem podjętej pracy będzie bardziej cieszyć i będzie zwyczajnie dłuższa. Skoro to nasze wspólne święto, możemy z dziećmi coś upiec, posprzątać, obejrzeć film, zabawić się w teatr lub w przeróżne teleturnieje i talent show. I starsi i młodsi mogą być chętni do gier planszowych lub do udziału w karaoke. Możemy być zaskoczeni czego słucha młodsze pokolenie i poznać nowych twórców lub pozytywnie zdziwić się, że znają „kawałki” z naszych lat.

Poprzedni artykułNowy film o Pawlaku i Kargulu. Mamy nowe wiadomości o produkcji
Następny artykułChodził przebrany za rosyjskiego żołnierza. Odpowie za nawoływanie do nienawiści