Strona główna Technologia Elon Musk kupił Twittera. Co to oznacza w praktyce?

Elon Musk kupił Twittera. Co to oznacza w praktyce?

0

Amerykański miliarder Elon Musk kupił Twittera. W poniedziałek doszło do oficjalnego podpisania umowy. Najbogatszy człowiek na świecie wykupił Twittera za 44 mld dolarów.

Musk krytykował poprzednich właścicieli serwisu o nieprzestrzeganie wolności słowa w sieci:

Wolność słowa jest fundamentem funkcjonującej demokracji, a Twitter jest cyfrowym placem miejskim, gdzie debatowane są sprawy kluczowe dla przyszłości ludzkości – powiedział Musk w wydanym oświadczeniu.

Sprecyzował, że po zakupie Twittera, będzie chciał usunąć boty spamujące i weryfikować wszystkich użytkowników, doprowadzając do jego ulepszenia.

Elon Musk pochodzi z RPA. Obecnie jest dyrektorem generalnym i technicznym w SpaceX, dyrektorem generalnym i głównym architektem w Tesla Inc. W styczniu 2021 został najbogatszym człowiekiem świata wg. magazynu „Forbes” i agencji Blooomberga.

Wielokrotnie powtarzał, że działania najbogatszych ludzi na świecie nie idą w dobrym kierunku. Krytykował ich za to, że uważają, iż świat jest przeludniony i należy zważać na dalszy przyrost naturalny na globie. Ostrzega, że za ok. 50 lat może zacząć brakować na świecie ludzi.

Poprzedni artykułRząd pomoże kredytobiorcom
Następny artykułŁawrow: Ryzyko konfliktu nuklearnego jest realne