Strona główna Top Emerytury 2022. Wiemy jak będą wyglądać świadczenia

Emerytury 2022. Wiemy jak będą wyglądać świadczenia

0

Początkiem roku pojawiło się spore zamieszanie ze świadczeniami i wynagrodzeniami dla pracowników. Niespokojni stali się też emeryci, którzy obawiają się o wysokość swoich świadczeń. Minister rodziny uspokaja.

W rozmowie z Interią Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej powiedziała: „Część osób może mieć niższą niż dotychczas emeryturę, ale na wprowadzonych zmianach zyska ponad 8 mln emerytów”.

Maląg mówiła: „emeryt, który ma świadczenie na poziomie 2500 zł brutto miesięcznie, nie będzie miał naliczanego i odprowadzanego podatku, będzie odprowadzana wyłącznie składka zdrowotna. Realna korzyść roczna dla emeryta otrzymującego świadczenie w przytoczonej wysokości będzie na poziomie ok. 2250 zł rocznie. Osoby z emeryturą między 4921 zł a 12800 zł również nie stracą, gdyż rozwiązania Polskiego Ładu będą dla nich neutralne”.

„W 2022 roku zwaloryzujemy tak jak dotychczas świadczenia emerytalno-rentowe – minimalna emerytura przekroczy poziom 1310 zł. Obecnie przeciętna emerytura w Polsce to ok. 2650 zł. Na Polskim Ładzie zyska ponad 8 mln emerytów, a po wprowadzeniu zaproponowanych przez Ministerstwo Finansów rozwiązań zmiana systemu podatkowego będzie neutralna dla osób o dochodach z przedziału powyżej 4920 do 12800 zł. To będzie kolejna grupa, która na pewno nie straci” – powiedziała.

Poprzedni artykułLewandowski strzela, Bayern przegrywa [VIDEO]
Następny artykułMichał Probierz rezygnuje z pracy w Bruk-Bet Termalica Nieciecza!