Strona główna Top Facebook usunął fanpage Konfederacji! Miał blisko 700 tys. użytkowników

Facebook usunął fanpage Konfederacji! Miał blisko 700 tys. użytkowników

0

Administracja Facebooka poinformowała sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji Janusza Cieszyńskiego o usunięciu fanpage Konfederacji. Powodem ma być łamanie „standardów społeczności”.

Fanpage Konfederacji był najpopularniejszym wśród polskich partii politycznych. Obserwowało go ponad 671 tys. użytkowników. Do sprawy odniósł się skonfliktowany z Konfederacją Minister Cyfryzacji- Adam Andruszkiewicz:

Lider Konfederacji Krzysztof Bosak poinformował, że nie otrzymali takiej informacji od Facebooka.

Bosak podziękował Ministrowi za reakcję i stwierdził, że liczymy na twardą reakcję państwa polskiego. Wskazał również, że sprawę powinna odnotować ambasada USA twierdząc, że amerykańska korporacja nie może tłamsić swobody debaty i ingerować w demokrację i proces wyborczy w Polsce.

Krzysztof Bosak poinformował, że profil został już usunięty, a o 14 w tej sprawie Konfederacja zwołuje konferencję prasową.

Na stronie spidersweb.pl pojawił się komunikat biura prasowego Meta:

„Chcemy aby Facebook był miejscem gdzie ludzie mogą wyrażać swoje opinie, ale także czuć się bezpiecznie. Dlatego wprowadziliśmy Standardy społeczności, które określają jakiego rodzaju treści są dozwolone na naszych platformach i usuwamy wszystkie treści, które je naruszają. W zgodzie z tymi zasadami usunęliśmy stronę Konfederacji, która wielokrotnie naruszała Standardy społeczności, w szczególności dotyczące zasad walki z COVID-19 i środków ostrożności z tym związanych oraz mowy nienawiści”

Konferencja prasowa Konfederacji:

Poprzedni artykułAndrzej Duda ponownie zakażony koronawirusem
Następny artykułOto, kim jest Befana, która przynosi dzieciom prezenty w święto Trzech Króli [VIDEO]