Strona główna Sport FIFA i UEFA zawiesiły reprezentację i kluby z Rosji

FIFA i UEFA zawiesiły reprezentację i kluby z Rosji

0

FIFA i UEFA zawiesiły reprezentację Rosji i kluby w rozgrywkach piłki nożnej.

FIFA wydała komunikat w tej sprawie o następującej treści:

W następstwie wstępnych decyzji przyjętych przez Radę FIFA i Komitet Wykonawczy UEFA, które przewidywały przyjęcie dodatkowych środków, FIFA i UEFA podjęły dziś wspólnie decyzję, że wszystkie rosyjskie drużyny, zarówno reprezentacje narodowe, jak i drużyny klubowe, zostaną zawieszone w uczestnictwie w zarówno w rozgrywkach FIFA, jak i UEFA do odwołania.

Decyzje te zostały dziś przyjęte przez Biuro Rady FIFA i Komitet Wykonawczy UEFA, odpowiednio najwyższe organy decyzyjne obu instytucji w tak pilnych sprawach.

Środowisko piłkarskie jest w pełni zjednoczone i solidarne ze wszystkimi ludźmi dotkniętymi działaniami na Ukrainie. Prezydenci FIFA i UEFA mają nadzieję, że sytuacja na Ukrainie ulegnie znacznej i szybkiej poprawie, aby piłka nożna znów mogła być nośnikiem jedności i pokoju między ludźmi.

Portal „Weszło” podał, że reprezentacja Rosji nie będzie mogła m.in. przystąpić do zaplanowanego na 24 marca barażu o mundial w Katarze z Polską. Z kolei Spartak Moskwa nie będzie mógł zagrać w dwumeczu 1/8 finału Ligi Europy z RB Leipzig.

Poprzedni artykułOstrzał Charkowa. Dziesiątki ofiar cywilnych
Następny artykułPodsumowanie 5. dnia walk rosyjsko-ukraińskich [VIDEO]