Strona główna Sport FIFA ukarała PZPN za zachowanie kibiców na meczu Albania-Polska

FIFA ukarała PZPN za zachowanie kibiców na meczu Albania-Polska

0

Kibice reprezentacji Polski nie obejrzą z trybun meczu eliminacji mistrzostw świata 2022 Andora – Polska. To wynik kary, jaką Komisja Dyscyplinarna FIFA nałożyła na polską federację za zachowanie polskich kibiców podczas spotkania Albania – Polska, które odbyło się 14 października w Tiranie. FIFA, w oparciu o raport delegata, zarzuciła polskim kibicom niewłaściwe zachowanie podczas rozgrywanego meczu i rzucanie przedmiotami w kibiców drużyny gospodarzy. Jednocześnie Komisja Dyscyplinarna nałożyła na PZPN karę finansową w wysokości 50 tysięcy franków szwajcarskich.

Mecz z Andorą odbędzie się 12 listopada, o godz. 20:45. W związku z tym, że PZPN rozpoczął już sprzedaż biletów na listopadowe spotkanie Andora – Polska, w najbliższych dniach zostanie uruchomiona procedura zwrotu pieniędzy za zakupione wejściówki.

Polski Związek Piłki Nożnej wystąpił do FIFA z wnioskiem o szczegółowe uzasadnienie kary i na tej podstawie rozważy możliwość ewentualnego odwołania się od decyzji Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej.

Wcześniej FIFA nałożyła na Albanię karę w wysokości 150 tysięcy franków szwajcarskich. Nasi grupowi rywale będą zmuszeni rozegrać ostatni mecz eliminacji MŚ 2022 z Andorą, przy pustych trybunach. Przypomnijmy, że mecz w Albanii został przerwany ze względu na zachowanie kibiców gospodarzy:

Polska na gorącym terenie w Tiranie pokonała Albanię 1:0 i zajmuje 2 miejsce w grupie eliminacyjnej do Mistrzostw Świata w Katarze.

Poprzedni artykułWyśmiali Bożenę Dykiel za jej teorie na temat pandemii Covid-19
Następny artykułMatty Cash otrzymał obywatelstwo i udzielił wywiadu polski mediom [video]