Strona główna Top Frasyniuk w TVN nazwał żołnierzy broniących granic śmieciami

Frasyniuk w TVN nazwał żołnierzy broniących granic śmieciami [VIDEO]

0

Władysław Frasyniuk wystąpił wczoraj w TVN24 w programie Grzegorza Kajdanowicza. Podczas komentowania sytuacji na granicy z Białorusią znany z kontrowersyjnych wypowiedzi polityk nazwał żołnierzy, którzy nie wpuszczają do Polski grupy cudzoziemców „śmieciami”. Redaktor Kajdanowicz nie zareagował na te skandaliczne słowa.

Zareagowali za to internauci, którzy zalali sieć falą komentarzy żądających przeprosin. Szereg organizacji społecznych oraz wysoko postawionych osób w państwie z Ministrem Obrony Narodowej Mariuszem Błaszczakiem oraz Wiceministrem Sprawiedliwości Marcinem Romanowskim zapowiedziało złożenie zawiadomienia do prokuratury w tej sprawie.

Co powiedział Frasyniuk:

Mam wrażenie, że to jest wataha psów, która osaczyła biednych, słabych ludzi. Tak nie postępują żołnierze. Śmieci po prostu. To nie są ludzkie zachowania – trzeba to mówić wprost. To antypolskie zachowanie. Ci żołnierze nie służą państwu polskiemu, przeciwnie – plują na te wszystkie wartości, o które walczyli pewnie ich rodzice, albo dziadkowie.

Przeprosin oczekuje były Minister Obrony Narodowej w rządzie Platformy Obywatelskiej- Tomasz Siemoniak. W podobnym tonie pisze na TT poseł PO Arkadiusz Myrcha.

TVN wydało oświadczenie, w którym wyraża ubolewanie, że zabrakło stanowczej, krytycznej wobec używanych zwrotów reakcji prowadzącego program. Zareagował na nie Paweł Kukiz, który przypomniał, że to nie pierwszy raz gdy w tej stacji redaktor nie reaguje na obraźliwe słowa zaproszonego gościa.

Konfederacja żąda odebrania Frasyniukowi odznaczeń państwowych:

Poprzedni artykułMęczeńska śmierć św. o. Maksymiliana Kolbe. Zginął za współwięźnia
Następny artykułZmarł Wiesław Gołas. Za miesiąc skończyłby 91 lat