Strona główna Sport Gabriel Słonina do Patryka Klimali: „W ch*ja mnie zrobiłeś”

Gabriel Słonina do Patryka Klimali: „W ch*ja mnie zrobiłeś” [VIDEO]

0

W odbywającym się o drugiej w nocy czasu polskiego meczu MLS pomiędzy Chicago Fire i New York Red Bulls spotkali się polscy piłkarze: w barwach gospodarzy Gabriel Slonina i wśród gości Patryk Klimala. Napastnik pokonał dwukrotnie bramkarza drużyny z Chicago.

W bramce gospodarzy stanął Gabriel Slonina. O młodego bramkarza zabiegał podczas niedawnej wizyty w USA Czesław Michniewicz. Slonina otrzymał już co prawda powołanie do seniorskiej reprezentacji USA, ale jeszcze w niej nie zadebiutował.

W zespole gospodarzy Kacper Przybyłko znalazł się poza kadrą, a pełny mecz zagrał Boris Sekulić (wcześniej Górnik Zabrze).

Polskie akcenty pojawiły się także w drużynie gości w pierwszym składzie wystąpił Luquinhas (do niedawna Legia Warszawa), a w przerwie na murawę wszedł Patryk Klimala.

To właśnie Klimala stał się bohaterem meczu. Wchodził na boisko w momencie gdy jego zespół przegrywał po bramce słynnego Xherdana Shaqiri’ego. Jednak w 75 minucie polski snajper doprowadził do remisu wykorzystując podanie Luquinhasa.

W 90 minucie po faulu na nim sędzia podyktował rzut karny. 23-letni napastnik stanął oko w oko ze Sloniną i wykorzystał okazję dając zwycięstwo swojej drużynie.

Po spotkaniu zespół z Nowego Jorku wrzucił do sieci nagranie z którego można się przekonać jak dobrze po polsku mówi bramkarz zespołu z Chicago. Kamera uchwyciła jak piłkarze obu zespołów dziękują sobie za grę. Do Klimali podszedł Slonina, który z uśmiechem rzucił do napastnika: „W ch*ja mnie zrobiłeś”. Film zyskał dużą popularność.

Poprzedni artykułBramki Polaków zagranicą: Lewandowski, Żurkowski, Buksa, Klimala [video]
Następny artykułDziś ostatni dzień na złożenie zeznania podatkowego