Strona główna Sport GKS Katowice z oświadczeniem po fajerwerkach na meczu

GKS Katowice z oświadczeniem po fajerwerkach na meczu

0

Pierwszoligowy GKS Katowice wystosował oświadczenie po meczu z Widzewem Łódź, w trakcie którego kibice Gieksy urządzili podczas meczu pokaz fajerwerków. Ogniste kule poleciały w kierunku kibiców z Łodzi. Spotkanie zostało przerwane na 22 minuty.

Sytuację na łamach portalu sport.pl skomentował wiceprezes PZPN Mieczysław Golba:

Każde zagrożenie, jakie powstaje podczas imprez sportowych, natychmiast powinno się spotkać z reakcją delegata. Nie wiem, dlaczego podjął taką, a nie inną decyzję. PZPN przeanalizuje całą sytuację i będą wyciągnięte konsekwencje w tej sprawie.

W oświadczeniu czytamy:

W związku z wydarzeniami, do jakich doszło w trakcie meczu GKS Katowice – Widzew Łódź, Klub oświadcza, że kategorycznie potępia wszelkie akty przemocy, w tym ataki fizyczne i niszczenie mienia. Działania takie uznajemy za przestępcze i bezwzględnie się od nich odcinamy.

Podkreślamy, że GKS Katowice podjął szeroko zakrojone przygotowania, aby bezpiecznie zorganizować imprezę o charakterze podwyższonego ryzyka z udziałem kibiców drużyny gości. Dzięki skoordynowanej współpracy ze służbami oraz ponadnormatywnemu zaangażowaniu ochrony z góry udało się wyeliminować wiele negatywnych zdarzeń na stadionie i poza nim.

Filozofia przyświecająca dotychczasowym działaniom Klubu zorientowana była na długofalowe budowanie szerokiej społeczności GieKSy, hołdującej zasadom bezpiecznej, sportowej rywalizacji. Wczorajsze działania grupy wandali obracają wniwecz mozolną, wieloletnią pracę nad zmianą wizerunku GKS-u Katowice. Dla władz Klubu jest to jednoznaczny sygnał, że długotrwały proces budowania frekwencji na meczach piłkarskich opierać musi się o jeszcze bardziej zradykalizowane zasady bezpieczeństwa. Tego rodzaju czyny nie mogą zostać bowiem bez reakcji, a ich sprawcy nie powinni pozostać bezkarni.

Wierzymy, że sportowa walka powinna odbywać się wyłącznie na boisku, gdzie ambicja, uczciwość i zaangażowanie dostarczą bez wyjątku każdemu fanowi sportu radości i pozytywnych emocji. Taki też Klub chcemy budować i do takich standardów niezmiennie będziemy dążyć.

Klub czeka zapewne kara od PZPN.

Poprzedni artykułUrsula von der Leyen jedzie pociągiem z Przemyśla do Kijowa
Następny artykułDuża liczba Ukraińców wraca do swojego kraju