Strona główna Top Gorąca dyskusja w Sejmie na temat sytuacji na granicy polsko-białoruskiej

Gorąca dyskusja w Sejmie na temat sytuacji na granicy polsko-białoruskiej

0
fot. archiwalna

W Sejmie zakończyło się rozpatrzenie wniosku Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie wyrażenia zgody na przedłużenie stanu wyjątkowego na obszarze części województwa podlaskiego oraz części województwa lubelskiego.

Po godzinie 21. rozpoczęła się gorąca dyskusja na temat sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Głosowanie rozpocznie się po debacie. Kluby i koła przedstawiły już swoje stanowiska w tej sprawie. Za przedłużeniem stanu wyjątkowego zagłosują posłowie PiS i Konfederacji.

Robert Winnicki z Konfederacji powiedział, że trzeba wybudować mur z prawdziwego zdarzenia, aby powstrzymać napór na naszą granicę:

„Jest tylko jedna metoda jak skutecznie powstrzymać napływ i ten napór na nasze granice. To jest wybudować tam ogrodzenie. Wybudować mur z prawdziwego zdarzenia, który będzie chronił szczelnie naszą granicę. Tego dzisiaj się domagamy. Poprzemy stan wyjątkowy tylko dlatego, żeby przez kolejne 60 dni „pajace” z Lewicy nie wskakiwali na plecy strażnikom granicznym”.

Minister Mariusz Kamińśki zapowiedział stworzenie granicy nie do przejścia z nowoczesną elektroniką. Z mównicy Sejmowej zwrócił się do posła KO Franciszka Sterczewskiego, który utrudniał pracę straży granicznej: „Białoruska pokazuje pana wyczyny dla propagandy. Ty nieodpowiedzialny, niemądry człowieku!”

Bartłomiej Sienkiewicz z Koalicji Obywatelskiej zapowiedział głosowanie swojej formacji przeciw „z trzech powodów: odpowiedzialności za państwo, kierując się względami bezpieczeństwa Polaków i ze względu na zwykłą ludzką przyzwoitość”

Za wnioskiem o przedłużenie stanu wyjątkowego zagłosowało 237 posłów, przeciw było 179, 31 się wstrzymało.

Całość posiedzenia:

Poprzedni artykułLegia Wygrywa z Leicester. Oprawa kibiców robi furorę! [VIDEO]
Następny artykułLegia wygrywa z Leicester. Internauci nie zawodzą [MEMY]