Strona główna Wiadomości Gorąco na granicy. Tłum imigrantów, premier na sztabie kryzysowym

Gorąco na granicy. Tłum imigrantów, premier na sztabie kryzysowym

0

Gorąco na granicy polsko-białoruskiej. Tłum imigrantów zmierza w kierunku przejścia granicznego w Kuźnicy. Według nieoficjalnych danych dziennikarzy obserwujących zdarzenia na granicy polsko-białoruskiej, w większości to młodzi dobrze ubrani mężczyźni. Skręcili oni w stronę lasu przy granicy.

W okolicy przejścia granicznego znajduje się duża liczba wojska, straży granicznej oraz policji. Białoruscy żołnierze wyposażeni w broń kierują grupą imigrantów, którzy masowo będą chcieli szturmować granicę.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik poinformował, że polskie służby przygotowane są na wszelkie okoliczności.

O 13:00 zaplanowano zwołanie sztabu kryzysowego, w którym swój udział zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki opublikował wpis na Facebooku. „Ta granica jest świętością” – napisał.

Granica państwa polskiego to nie jest tylko linia na mapie. Ta granica jest świętością, za którą przelewały krew pokolenia Polaków! 🇵🇱🛡

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Poniedziałek, 8 listopada 2021

Konflikt na granicy polsko-białoruskiej zaostrza się z dnia na dzień. Kilka dni temu polscy żołnierze i pogranicznicy publikowali w sieci wpisy, w których informowali, że dochodzi notorycznie do przecinania przez Białorusinów zasieków na granicy. Ostatnio doszło do celowania bronią w kierunku polskich żołnierzy.

Wczoraj przy granicy zmarł żołnierz 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Nie prowadził on żadnych czynności bezpośrednio przy granicy, pracował jako logistyk. Zmarł w czasie odpoczynku, ustalane są przyczyny zgonu.

Poprzedni artykułLegia na dnie po 9. ligowej porażce. Internauci bezlitośni [memy]
Następny artykułImigranci napierają na granicę. Kordon służb w miejscu zniszczeń