Strona główna Top Gruz pod ambasadą Izraela. Akcja Młodzieży Wszechpolskiej

Gruz pod ambasadą Izraela. Akcja Młodzieży Wszechpolskiej [VIDEO]

0

Wczoraj pod ambasadę Izraela w Warszawie Młodzież Wszechpolska wysypała tonę gruzu. Narodowcy wyrazili w ten sposób stosunek do żydowskich roszczeń o mienie bezspadkowe.

Tydzień temu Sejm przyjął ustawę blokującą roszczenia o mienie bezspadkowe. Decyzja ta oburzyła ambasadę Izraela, która uznała ją za „niemoralną”.

W 2017 roku Kongres Stanów Zjednoczonych przyjął ustawę o niezwłocznym uczynieniu sprawiedliwości ocalonym z Holocaustu (ustawa 447). 200 tysięcy obywateli Polski złożyło podpis pod przygotowanym przez narodowców projektem ustawy anty-447, jednak trafiła ona do sejmowej zamrażarki.

W wypowiedziach prominentnych polityków Izraela słychać było coraz częściej żądania zwrotu mienia bezspadkowego. Wszechpolacy zdecydowali się pokazać co sądzą o tych roszczeniach. Wczoraj w sieci pojawiła się relacja z wysypania gruzu pod ambasadę Izraela.

Zarząd Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie uznał akcję MW jako „niepokojący skutek prac nad nową ustawą blokującą roszczenia o mienie pozostałe po wymordowanych polskich Żydach”. Wezwał również prezydenta Andrzeja Dudę do reakcji i zaapelował o ukaranie działaczy Młodzieży Wszechpolskiej.

Wszechpolacy zareagowali natychmiast i zaapelowali do Warszawiaków o przekazywanie pod ambasadę kolejnych cegieł w ramach protestu wobec roszczeń.

Młodzież Wszechpolska zamieściła dziś relacje video z wczorajszej akcji:

Poprzedni artykułSpółka Orlen Oil sponsorem strategicznym Wisły Kraków
Następny artykułŻycie chłopca wycenione na 124 zł