Strona główna Sport Grzegorz Krychowiak rezygnuje z gry w reprezentacji Polski

Grzegorz Krychowiak rezygnuje z gry w reprezentacji Polski

0
Fot. Getty Images

Grzegorz Krychowiak postanowił zakończyć karierę w reprezentacji narodowej. Zawodnik poinformował o swojej decyzji za pośrednictwem Instagrama.

„Rozegranie 100 meczów z orłem na piersi do końca życia będzie dla mnie największym zaszczytem zarówno dla człowieka jak i dla sportowca. Sportowo, nie ma piękniejszej chwili niż śpiewanie hymnu przed meczem kadry na Stadionie Narodowym” – napisał.

„Jednak przyszedł czas, żeby powiedzieć „dziękuję”. W dniu dzisiejszym rezygnuje z występów w Reprezentacji Polski. Dziękuję kibicom którzy byli z nami na dobre i na złe, w każdym meczu dawałem z siebie tyle ile mogłem, żebyście byli z nas dumni. Dziękuję mojej Żonie, rodzinie, trenerom, członkom sztabu i każdemu kogo spotkałem na mojej reprezentacyjnej drodze. Trzymam kciuki za każdy kolejny mecz i do zobaczenia na trybunach!” – poinformował piłkarz.

Grzegorz Krychowiak zadebiutował w reprezentacji Polski w 2008 roku, otrzymując powołanie od Leo Beenhakkera. „Biało-czerwoni” mierzyli się wówczas w meczu towarzyskim z piłkarzami z Serbii. 33-letni pomocnik miał okazję dwukrotnie uczestniczyć w Mistrzostwach Europy (2016 i 2020) oraz Mistrzostwach Świata (2018 i 2022). W 100 występach z orzełkiem na piersi udało mu się strzelić 5 bramek.

Poprzedni artykułPremier zapowiada wzmożone kontrole pojazdów na granicy ze Słowacją
Następny artykuł„Chłopi” polskim kandydatem do Oscara