Strona główna Sport Historyczne osiągnięcie! Polska liderem światowego rankingu

Historyczne osiągnięcie! Polska liderem światowego rankingu

0

Reprezentacja Polski wygrała w niedzielę w czwartym meczu Ligi Narodów z Francją 3:1. Dzięki temu sukcesowi Biało-Czerwoni po raz pierwszy w historii zostali liderem rankingu FIVB.

Polacy na turniej w Ottawie wybrali się w rezerwowym składzie. Przed starciem z ekipą Trójkolorowych mieli na swoim koncie przegraną z Włochami i dwa zwycięstwa z Argentyną i Bułgarią. Po emocjonującym spotkaniu drużyna Nikoli Grbicia wygrała 3:1, dzięki czemu zdobyła historyczne osiągnięcie.

Polacy stanęli bowiem na szczycie rankingu FIVB, mając na swoim koncie 385 punktów. Brazylia, będąca dotychczasowym liderem, została zdetronizowana po sensacyjnej porażce z reprezentacją Chin. Drużyna z Kraju Kawy zgromadziła 370 punktów. Podium zamyka Rosja, która zebrała 352 punkty.

Niedzielne zwycięstwo Biało-Czerwonych pozwoliło również umocnić się na czwartej pozycji w Lidze Narodów z dorobkiem dziewięciu punktów. Tyle samo zdobyła znajdująca się na trzecim miejscu Francja. Liderem są Stany Zjednoczone, które zdobyły 11 punktów.

Poprzedni artykułOd 24 lutego do Polski wjechało 4 mln Ukraińców
Następny artykułMinister Niedzielski: Małpia ospa wymaga działań jak C-19