W sobotnim półfinale turnieju ATP w Bazylei Hubert Hurkacz pokonał Francuza Ugo Humberta 6:4, 3:6, 7:6 (7:5), dzięki czemu w niedzielę będzie miał okazję zawalczyć o tytuł.
Spotkanie obu panów trwało ponad dwie i pół godziny.
Hear Hubi roar! 🦁🇵🇱@HubertHurkacz is finals bound and also leaps up to 9th in the Race To Turin…#NittoATPFinals | #SwissIndoorsBasel pic.twitter.com/aR46ZvhqnE
— ATP Tour (@atptour) October 28, 2023
W trzecim secie przy stanie 5:4 dla Hurkacza Polak nie wykorzystał dwóch piłek meczowych. O zwycięzcy tego pojedynku musiał zadecydować tie-break.
Pod sam koniec rywalizacji Hurkacz doznał kontuzji dłoni, przy której nie obyło się bez pomocy fizjoterapeuty. Nie przeszkodziło to jednak zawodnikowi w ostatecznym triumfie.
Do tej pory polski tenisista miał okazję tylko raz stanąć do rywalizacji z Francuzem. Miało to miejsce rok temu w Halle, gdzie poradził sobie z Humbertem w dwóch setach.
Rywalem Hurkacza w finale zostanie zwycięzca meczu Holger Rune — Felix Auger-Aliassime.