Strona główna Kobieta Ile zarabia profesjonalny kosmetolog? Sprawdź zarobki

Ile zarabia profesjonalny kosmetolog? Sprawdź zarobki

0
ile zarabia kosmetolog

Usługi kosmetologiczne cieszą się coraz większym powodzeniem. Jesteśmy bardziej świadomi swojego ciała, jego potrzeb, więc z usług kosmetyczek bądź kosmetologów korzysta już niemal każda kobieta i coraz więcej mężczyzn. Nic więc dziwnego, że kosmetologia stała się dziedziną pierwszej potrzeby współczesnego społeczeństwa. Stąd też wzrosła także liczba zainteresowanych tym zawodem. Sprawdź, ile zarabia profesjonalny kosmetolog i czy jest to zawód przyszłości.

Na wstępie jednak należy wyjaśnić różnicę między kosmetyczką a kosmetolog. Podstawowa różnica między tymi zawodami polega na sposobie edukacji, gdyż kosmetyczką można zostać już po kurskie lub studium, zaś kosmetologiem zostaje się po ukończeniu studiów- trzy lub pięcioletnich, gdzie zakres zdobytej wiedzy i praktycznych umiejętności jest o wiele szerszy. Korzystając więc z usług profesjonalnego kosmetologa uzyskujemy pewną, fachową pomoc z zakresu anatomii, biochemii, dermatologii, fizjologii oraz medycyny estetycznej.

Kosmetologia – zobacz popularne zabiegi https://www.drszczyt.pl/zabiegi/kosmetologia

Czym zajmuje się kosmetolog?

Praca kosmetologa obejmuje zakres działań kosmetyczki, wychodząc jednocześnie zdecydowanie szerzej, gdyż wykorzystując bardziej specjalistyczną wiedzę na temat anatomii i fizjologii, dermatologii, toksykologii, chemii kosmetycznej, dietetyki a nawet psychologii. Polega przede wszystkim na diagnozowaniu stanu skóry oraz wykonywania zabiegów leczniczych, pielęgnacyjnych oraz upiększających z kategorii medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej ale także na laboratoryjnym nadzorowaniu procesu wytwarzania wszelkich produktów dermatologicznych. Ministerstwo pracy zalicza bowiem zawód kosmetologa do grupy zawodów medycznych.

Ile zarabia profesjonalny kosmetolog?

Oczywiście nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż uzależniona jest ona przede wszystkim od formy zatrudnienia oraz etapu kariery zawodowej. Bowiem wiele kobiet, które wybrały zawód kosmetologa, marzy o założeniu swego prywatnego gabinetu. Jednak prawda jest taka, że zdecydowana większość rozpoczyna od zdobycia doświadczenia pracując u kogoś na podstawie umowy lub w ramach stażu. Rozważmy więc kilka możliwości.

Zarobki kosmetolog zatrudnionej na podstawie umowy o pracę, która dopiero co skończyła studia i jest to jej pierwsza praca, wynosi średnio około 2 000-2 500 PLN netto podstawy. Do tego często dochodzi premia uzależniona od obrotu lub obsłużonych klientów a ponadto dodatkowe gratyfikacje w postaci darmowego udziału w szkoleniach czy bezpłatne kosmetyki.

Oczywiście zdecydowanie lepiej sytuacja wygląda, gdy posiadamy prywatny gabinet kosmetologiczny. Prowadzenie własnej działalności pozwala na zarobek kilkukrotnie wyższy od pracy na etacie, choć wymaga kilku czynników, jak chociażby wysokiej jakości świadczonych usług, co przełoży się na stałych i licznych klientów. Wówczas miesięczne zarobki na czysto, czyli po odliczeniu wszelkich kosztów (utrzymania lokalu, zakupu niezbędnych produktów potrzebnych do pracy) wynosi średnio 3 500- 4 000 PLN a w najlepszym przypadku nawet i 7 000-8 000 PLN.

Zawód kosmetologa uprawnia do wykonywania bardziej skomplikowanych i inwazyjnych zabiegów oraz stanowi rzetelniejsze źródło informacji niż w przypadku kosmetyczki. Wykształcenie kosmetologiczne w większym stopniu przygotowuje do profesjonalnej pracy w salonie, jednak aby móc cieszyć się wysokimi i adekwatnymi do posiadanej wiedzy zarobkami, zdecydowanie lepiej jest prowadzić swój własny gabinet kosmetologiczny. Do tego jednak konieczne jest zdobycie odpowiedniego doświadczenia, wyrobienie renomy oraz dodatkowe umiejętności w dziedzinie zarządzania. 

Poprzedni artykułSpada liczba zakażeń koronawirusem. Dziś ponad 10 tys. zakażeń
Następny artykułNie będzie szczegółowych danych o zakażeniach w powiatach. Sanepid zmienia zasady