Strona główna Biznes Jak zapakować ubrania do wysyłki?

Jak zapakować ubrania do wysyłki?

0
Jak zapakować ubrania do wysyłki?

W obecnych czasach konsumenci swoje życie przenieśli do sieci. Internetowe sklepy cieszą się coraz większą popularnością i zastępują te stacjonarne. Tendencja ta wynika z obszernej oferty platform sprzedażowych oraz dostępnego od ręki asortymentu, pełnego rozmaitych wariantów wzorów, rozmiarów a także szerokiej gamy kolorów i marek.

Ubrania przez Internet – coraz chętniej wybierana forma zakupów

Niemal każdy producent ubrań oferuje sprzedaż internetową swoich produktów. Ponadto istnieje wiele platform sprzedażowych, w których możemy zaopatrzyć się w niemal każdy rodzaj ubrania. Na popularności zyskują również tzw. internetowe SecondHandy, na których można nabyć, wymienić lub sprzedać ubrania, których się już nie używa. Jest to przyjazne nie tylko dla środowiska, ale również i portfela.

Odzież to specyficzna kategoria przesyłek, którą tuż przed nadaniem powinno się odpowiednio przygotować i zabezpieczyć. Szacuje się, iż w 2021 roku ubrania były najczęściej doręczanymi produktami przez kurierów, a także była to ta kategoria paczek, na które najrzadziej składano reklamacje ze względu na ich uszkodzenie.

Właściwe przygotowanie ubrań do wysyłki

Spakowanie odzieży oraz obuwia nie powinno być problematyczne, jednak należy zachować kilka zasad, by paczka do odbiorcy dotarła nienaruszona. Nie powinno się wysyłać odzieży zwijanej w rulon. Mimo iż panuje przekonanie, że zapakowane w ten sposób ubranie wygląda po doręczeniu estetyczniej oraz świeżo, to istnieje duże ryzyko naliczenia dodatkowych kosztów za niewymiarowy kształt paczki.

Najlepszym sposobem na wysyłkę ubrań jest umieszczenie ich w kartonowym opakowaniu, odpowiednio dopasowanym tak, by wysyłany przedmiot nie przemieszczał się w środku, ale również nie był w nie wciśnięty na siłę. Odzież typu kurta zimowa, powinna być dodatkowo opatulona folią bąbelkową lub papierem pakunkowym. Warto także zastosować wypełnienie w postaci skropaku. Niezwykle estetycznie i elegancko będzie wyglądał towar, który owiniemy bibułą ozdobną. Takie rozwiązanie często stosują producenci ekskluzywnych ubrań, przez co dodatkowo zyskują w oczach klienta.

Kartony do pakowania z ubraniami powinny być zaklejone mocną taśmą pakową, co da gwarancję, że nie otworzy się on podczas transportu. Dodatkowo można karton owinąć czarną folią stretch. Drobne ubrania dziecięce można zapakować w kopertę bąbelkową. Dodatkowa warstwa powietrza będzie amortyzować przedmiot, a także chronić przed przypadkowymi zadarciami.

Wysyłka butów

Buty zawsze powinny być zapakowane w karton. Sytuacja jest prostsza, jeżeli posiada się oryginalne pudełko, w które będą się idealnie wpasowywać. Jeżeli buty posiadają drobne elementy, które podczas podróży mogą zostać uszkodzone, powinno się je odpowiednio wypełnić folią bąbelkową. Oryginalne pudełko można zapakować dodatkowo we większy karton, co stworzy idealny amortyzator, przez co wyjątkowo delikatne buty nie ucierpią podczas transportu.

Ubrania uważane są za jedne z łatwiejszych przedmiotów, które możemy wysłać paczką. Nie zwalnia to jednak z obowiązku należytego ich zapakowania na czas transportu, dzięki czemu nie tylko będą zabezpieczone, ale także będą wyglądać estetycznie, co stanowi bardzo ważny aspekt zakupów przez Internet.

Poprzedni artykułJak działa rejestrator przejazdu na czerwonym świetle?
Następny artykułWyższe mandaty od 1 stycznia 2022 roku. Sprawdź nowy taryfikator