Strona główna Technologia Jakie są najnowsze funkcje pralek?

Jakie są najnowsze funkcje pralek?

0
Biała pralka w łazience

Jeżeli stoisz przed wyborem nowej pralki, zapewne masz nadzieję, że z łatwością znajdziesz takie urządzenie, które będzie odpowiadało wszystkim Twoim wymaganiom. Tak też zapewne będzie, ponieważ nowoczesne pralki mogą pochwalić się dostępnością przeróżnych rozwiązań i funkcji, dzięki którym troska o posiadane ubrania wydaje się bajecznie prosta! Sprawdź, na które udogodnienia warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Poznaj najnowsze funkcje pralek, które cieszą się dużą popularnością.

Funkcje w nowoczesnych pralkach

Dobra pralka automatyczna nie tylko nie niszczy ubrań, ale wręcz dba o ich doskonały wygląd, którym może utrzymywać się latami. Odpowiednia troska o noszoną na co dzień odzież jest istotna z kilku względów. Większość osób ma na uwadze środowisko i nie chce zbyt często kupować nowych ubrań, których produkcja ma wpływ na naszą planetę.

Są też osoby, które nie przepadają za częstymi zakupami, stąd też rzeczy, które już posiadają, traktują z szacunkiem i starają się, aby posłużyły im jeszcze wiele lat. Niekiedy to po prostu kwestia oszczędzania.

Aby jednak właściwe dbanie o ubrania było możliwe, dostępne w pralce ustawienia i funkcje muszą oferować możliwość dopasowania odpowiedniej temperatury wody, ilości dodawanych detergentów oraz innych, równie istotnych parametrów. Dlatego też kupując nowe urządzenie, warto dowiedzieć się więcej na temat oferowanych rozwiązań. Na co szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę?

Funkcja AutoDose

W urządzeniach firmy Electrolux spotkać można między innymi inteligentną funkcję AutoDose. Mowa tutaj o dozowaniu detergentu w taki sposób, aby nie zużywać go zbyt wiele podczas cyklu prania. Pralki posiadające funkcję AutoDose zostały wyposażone w czujniki, dzięki którym to właśnie urządzenie zadecyduje, jaka dawka środka piorącego lub płynu zmiękczającego będzie odpowiednia. W ten sposób oszczędzasz nie tylko detergenty, ale chronisz również ubrania przed ich wcześniejszym zużyciem bądź utratą intensywności  kolorów. 

Funkcja wytwarzania pary

Zakup dodatkowej suszarki lub wybór pralko-suszarki nie każdego satysfakcjonuje. Pranie niektórych tkanin sprawia jednak, że zaraz po wyjęciu ich z bębna są one szczególnie pogniecione i wymagają użycia parownicy lub żelazka. Aby ułatwić sobie proces przygotowywania odzieży do noszenia, warto wybierać pralki, które zostały wyposażone w innowacyjny system SteamCare. Funkcja wytwarzania pary pozwala zakończyć każde pranie delikatnym podmuchem pary. W ten sposób zagnieceń powstaje mniej, a niektóre ubrania wystarczy jedynie powiesić na suszarce i poczekać, aż wyschną i będą gotowe do noszenia. 

Funkcja Eco TimeManager

Funkcja Eco TimeManager sprawia, że użytkownik może dostosować długość cyklu prania do własnych potrzeb. W ten sposób zaoszczędzisz nie tylko czas, ale również i energię, a to wszystko przy zachowaniu doskonałych efektów prania. Są sytuacje, w których to potrzebujemy wyprać zaledwie kilka sztuk odzieży i chcemy, aby cykl był możliwie jak najkrótszy. Jak się okazuje – jest to możliwe, ale przy skorzystaniu między innymi z funkcji Eco TimeManager.

Funkcja Connectivity

Dobra pralka automatyczna może być sterowana przy pomocy telefonu. To znakomite ułatwienie dla osób, które lubią wszystko mieć kontrolą. Dzięki aplikacji My Electrolux Care mamy możliwość zdalnego sterowania dostępnymi pralkami oraz nadzorowania trwających cyklów. Ale to nie wszystko, ponieważ funkcja Connectivity to także możliwość skorzystania z porad prawdziwych fachowców w dziedzinie pielęgnacji ubrań. W aplikacji znajdziesz podpowiedzi dotyczące tego, jak prać poszczególne materiały. Jeżeli masz ochotę, możesz też zapisać ulubione ustawienia, z których korzystasz najczęściej i użyć ich za pomocą zaledwie kilku kliknięć. 

Jaką pralkę wybrać?

Każdy, kto pozna bliżej ofertę szwedzkiej marki Electrolux, szybko dostrzeże, że dostępnych systemów i funkcji jest znacznie więcej. Każdy użytkownik może więc znaleźć taki model pralki, który będzie dopasowany do jego potrzeb. Podczas zakupu warto też zwrócić uwagę na inne parametry, takie jak chociażby wymiary urządzenia. 

Dla tych użytkowników, którzy mogą ponarzekać na niewielki metraż łazienki, dostępne są między innymi pralki SLIM ładowane od frontu. Ich niewielkie wymiary sprawiają, że taki sprzęt z łatwością wpasujemy w wolną przestrzeń łazienkową. Ale to nie wszystko. Równie polecane są modele posiadające drzwiczki umieszczone na górze pralki. To rozwiązanie dla tych pomieszczeń, w których przejściowy korytarz jest naprawdę bardzo wąski. 

Warto rozważyć także zakup pralki odpowiedniej do zabudowy. Jeżeli zależy nam na stworzeniu spójnego wizualnie wnętrza, to takie rozwiązanie wydaje się idealne. Pralkę można ukryć zarówno za frontem szafki, jak i dużej szafy. Pamiętajmy, że takie urządzenia jak pralki niekoniecznie muszą znaleźć swoje miejsce w łazience. Równie dobrze może być to hol, kuchnia, garaż czy po prostu specjalnie wydzielona w tym celu pralnia. Warto rozważyć również zakup drugiego sprzętu, którym będzie suszarka i ustawienie jednego urządzenia na drugim.

źródło: materiał partnera

Poprzedni artykułWybuch w Komendzie Głównej Policji. Policja nic nie mówi
Następny artykułNajwięksi gangsterzy XXI wieku