Strona główna Sport James Vowles nowym szefem Williams Racing

James Vowles nowym szefem Williams Racing

0

Poznaliśmy nowego szefa Williamsa w Formule 1 – będzie nim James Vowles, który do tej pory był głównym strategiem Mercedesa. Brytyjczyk zacznie pełnić swoją nową funkcję 20 lutego.

Vowles związany jest z Formułą 1 od ponad 20 lat, współpracując w tym czasie z Hondą, BAR, Brownem i Mercedesem. Łącznie odegrał on kluczową rolę w zdobyciu 9 tytułów mistrza świata konstruktorów i ponad 120 zwycięstw w najwyższej serii wyścigowej na świecie. Brytyjczyk będzie dopiero trzecim szefem w bogatej historii ekipy z Groove, wcześniej tę funkcję pełnili Frank Williams i Jost Capito.

– Nie mogę się doczekać rozpoczęcia pracy w Williamsie – powiedział Vowles. – To zaszczyt dołączyć do zespołu z tak bogatą historią. To ikona tego sportu, którą niezwykle szanuję. Czekam z niecierpliwością na to wyzwanie.

– Williams Racing pokłada we mnie wiarę i zaufanie, a ja w zamian zrobię to samo. – kontynuował 43-latek. – Zespół ma ogromny potencjał, a nasza wspólna podróż rozpocznie się już za kilka tygodni. Po ponad 20 latach pracy w Brackley rozstajemy się z Mercedesem w świetnej atmosferze. Jestem wdzięczny za wszystko Toto [Wolffowi], a wspólna podróż przez porażki i sukcesy była wyjątkowym doświadczeniem

– Jesteśmy zachwyceni, mogąc powitać Jamesa w Williams Racing – dodał Matthew Savage, prezes Dorilton Capital. – Jest jednym z najbardziej szanowanych talentów w F1, co na pewno przełoży się na naszą wydajność. Był kluczową częścią kilku z najbardziej imponujących wyczynów w tym sporcie w ciągu ostatnich 15 lat. Ponieważ kontynuujemy naszą nieustanną pogoń za wynikami, wierzymy, że nominacja Jamesa wzmacnia nasze zaangażowanie w zapewnienie energicznego, doświadczonego i silnego przywództwa podczas wchodzenia w kolejną fazę przekształcania Williamsa.

Poprzedni artykułPuchar Świata w Skokach Narciarskich znów w Zakopanem [program zawodów]
Następny artykułMinisterstwo Klimatu i Środowiska opracowuje dodatkowe przepisy blokujące wzrosty opłat za ciepło