Strona główna Polityka Jarosław Kaczyński odchodzi z rządu

Jarosław Kaczyński odchodzi z rządu

0
Jarosław Kaczynski fot. źr. gov.pl

Wicepremier i szef Prawa i Sprawiedliwości złożył rezygnację z członkostwa w rządzie. Jarosław Kaczyński przekazał:

Nie jestem już w rządzie. Premier Mateusz Morawiecki oraz – z tego co wiem – prezydent Andrzej Duda przyjęli moją rezygnację. Moim następcą w randze wicepremiera będzie szef MON Mariusz Błaszczak.

Wicepremier powiedział:

Postanowiłem, że muszę się skoncentrować na tym, co jest dla przyszłości Polski najważniejsze. To nie tak, że przeceniam swoją rolę, chodzi po prostu o to, że partia musi odzyskać werwę, bo zbliża się ten czas, który dla każdej partii politycznej na świecie jest najważniejszy. Wybory są po to, aby uzyskać dobry wynik wyborczy, a jeśli chodzi o PiS, to tym dobrym wynikiem wyborczym będzie ich wygranie i możliwość sprawowania władzy, oczywiście w koalicji Zjednoczonej Prawicy.

Lider PiS zapytany przez dziennikarzy, czy udało mu się zrealizować założone cele w obecnej kadencji rządu, stwierdził:

Oczywiście miałem być o cztery miesiące krócej w rządzie, ale wybuchła wojna w Ukrainie. Dzisiaj przebieg wojny jest taki, że nie wiadomo kiedy się ona skończy. Natomiast mniej więcej wiadomo, kiedy będziemy mieli wybory, w związku z tym musiałem wybrać i wybrałem. Chętnie bym doczekał do końca wojny, ale wygląda na to, że będzie się ona ciągnęła dłużej.

Poprzedni artykułPKN ORLEN przejmie kontrolę nad Grupą LOTOS
Następny artykułRząd wprowadza reformy w podstawowej opiece zdrowotnej