Strona główna Sport Kacper Sztuka ze zwycięstwem we włoskiej serii. Świetny weekend w wykonaniu Polaka

Kacper Sztuka ze zwycięstwem we włoskiej serii. Świetny weekend w wykonaniu Polaka

0

Świetna wieści napłynęły z toru Imola, gdzie odbyła się pierwsza runda zawodów włoskiej Formuły 4. 16-letni kierowca w drugim wyścigu weekendu zajął drugie miejsce, natomiast w trzecim uplasował się na najwyższym stopniu podium.

Bardzo dobrą formę pokazali również jego koledzy z zespołu. Reprezentujący barwy niemieckiego Ungar-Schumacher Racing Irlandczyk Alexander Dunne zajął odpowiednio miejsca pierwsze i trzecie. Nieco gorzej spisał się natomiast Francuz Marcus Amand, który uzyskał z kolei czwartą i dziewiątą lokatę.

Pierwszy wyścig Kacpra we Włoszech nie zakończył się po myśli naszego zawodnika. „W czasie walki o pozycję zostałem wypchnięty poza tor, przez co straciłem kilka miejsc. To przekreśliło szansę na Top 10, dlatego aby nie narażać samochodu na większe uszkodzenia zespół podjął decyzję o wycofaniu się” – wyjaśnił kierowca na swoim profilu na Facebooku. Niemniej jednak Sztuka wykazywał swoją wysoką formę już podczas zawodów w niemieckiej ADAC F4, w których przed dwoma tygodniami gościnnie wziął udział. Kierowca z Cieszyna mógł się tam cieszyć ze zdobycia czwartego i drugiego miejsca.

Stawka włoskiej Formuły 4 uważana jest za bardzo silną. Wśród zawodników znaleźć możemy takie osoby, jak Charlie Wurz, syn byłego kierowcy Formuły 1, Alexandra, czy Włoch Andrea Kimi Antonelii – uważany za ogromny talent członek programu juniorskiego Mercedesa.

Tegoroczny sezon składać się będzie z siedmiu rund, z czego pięć odbędzie się na Półwyspie Apenińskim. Po dzisiejszych zawodach Polak zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Poprzedni artykułSokół Łańcut w finale I ligi
Następny artykułProwokacja w stolicy? Zaatakowano ambasadora Rosji [VIDEO]