Strona główna Biznes Kasy rejestrujące w myjniach samochodowych od przyszłego roku

Kasy rejestrujące w myjniach samochodowych od przyszłego roku

0

Ministerstwo Finansów informuje:

Odraczamy o kolejne cztery miesiące obowiązkowy termin instalacji kas rejestrujących w myjniach samochodowych. Nowy termin to 1 lutego 2023 r.

Przesunięcie terminu nie wyklucza możliwości wcześniejszego zainstalowania kas rejestrujących. Podatnicy prowadzący działalność w branży myjni samochodowych mieli obowiązek do 1 października 2022 r. zainstalowania urządzeń fiskalnych i prowadzenia ewidencji sprzedaży przy użyciu kas rejestrujących. Dotyczy to mycia, czyszczenia samochodów i innych podobnych usług, w tym przy użyciu urządzeń obsługiwanych przez klienta. Z uwagi na dalsze trudności podatników w dostępie do urządzeń fiskalnych oraz problemy z montażem i zainstalowaniem tych urządzeń termin został ponownie odroczony.

Tym samym przedsiębiorcy prowadzących ten rodzaj działalności są zobowiązaniu do prowadzenia ewidencji przy użyciu kas rejestrujących od 1 lutego 2023r. Zyskują więc dodatkowe 4 miesiące na wprowadzenie urządzeń fiskalnych. Jednocześnie informujemy, że przesunięcie terminu nie wyklucza możliwości wcześniejszego zainstalowania kas rejestrujących. UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP) ms/

źr. PAP MediaRoom

Poprzedni artykułNie żyje Jerzy Urban, naczelny propagandysta PRL
Następny artykułPonad milion pasażerów więcej niż przed pandemią – Polacy wracają do pociągów regionalnych