Strona główna Wiadomości Kolejne próby przekroczenia granicy. Służby odparły natarcie

Kolejne próby przekroczenia granicy. Służby odparły natarcie

0
Przejście w Kuźnicy

W czwartek wieczorem w okolicy Kuźnicy, w okolicy przejścia granicznego z Białorusią doszło do kolejnej próby przekroczenia nielegalnie przez imigrantów granicy. O zajściu poinformowały służby.

Wczoraj (czwartek) około godz. 20 w rejonie Kuźnicy białoruskie wojsko przy użyciu siły próbowało przepchnąć na polską stronę 35 osób, w większości były to kobiety i dzieci. Białoruskie wojsko pchnęło te osoby w ogrodzenie wykonane z drutu kolczastego, próba została udaremniona przez funkcjonariuszy policji, Straży Granicznej i żołnierzy. Osoby te nie podjęły próby przekroczenia granicy, na miejscu po stronie polskiej interweniowało kilkudziesięciu polskich policjantów wraz z funkcjonariuszami SG i Wojska Polskiego – podał w piątek rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa.

W piątek „Migranci przekroczyli przejście graniczne w Kuźnicy po stronie Białorusi. Zostali zatrzymani przez Wojsko Polskie, Straż Graniczną i Policję. Grupa rozpoczęła marsz wzdłuż ogrodzenia” podało Ministerstwo Obrony Narodowej.

Poprzedni artykułOpinie po Marszu Niepodległości. Mocne przemówienia i transparent [video]
Następny artykułMłodzieżówka wygrywa przekonująco z Niemcami [video]