Strona główna Wiadomości Kolejny atak na granicy. Rannych zostało dwóch żołnierzy

Kolejny atak na granicy. Rannych zostało dwóch żołnierzy [video]

0

W sobotę straż graniczna poinformowała, że minione nocy doszło do kolejnego siłowego ataku na polskich funkcjonariuszy broniących granicy z Białorusią. W wyniku ataku rannych zostało dwóch żołnierzy.

„100-osobowa grupa migrantów zaatakowała umocnienia na granicy polsko-białoruskiej w okolicach Białowieży. W trakcie tego ataku, dwóch polskich żołnierzy zostało poszkodowanych, doznali niegroźnych obrażeń” – podała SG.

W piątek ok. godz. 18:00 w okolice Białowieży po stronie białoruskiej podjechały ciężarówki, z których wysiadło ok. 150 osób. „Ludzie ci zaczęli rzucać kamieniami, konarami drzew, a nawet wyrwanymi z ogrodzenia rurami w kierunku funkcjonariuszy Straży Granicznej, policji i wojska”- podali pogranicznicy.

Białoruskie służby w tym czasie oślepiały polskich funkcjonariuszy laserami i stroboskopami. Imigranci przerzucili kładkę przez zaporę z drutu kolczastego. Grupa cudzoziemców wdarła się na stronę polską na kilka-kilkanaście metrów. „Osoby te zostały zatrzymane i doprowadzone do linii granicy. Całą akcją kierowały służby białoruskie”- przyznała rzecznik sg Anna Michalska.

Poprzedni artykułRosja przeciwnikiem Polski w barażach o mundial w Katarze!
Następny artykułOmnikron już u sąsiadów. Czy nowy wariant koronawirusa dotrze do nas?